Mieszkańcy Nowych Ogrodów będą mieć chodniki i drogę

Na Nowych Ogrodach rozpoczęły się prace drogowe. Przebudowa zakończy się w październiku bieżącego roku. Fot. UMIG Wschowa
Na Nowych Ogrodach rozpoczęły się prace drogowe. Przebudowa zakończy się w październiku bieżącego roku. Fot. UMIG Wschowa

W ubiegłym roku gmina pozyskała dofinansowanie na przebudowę ulicy Nowe Ogrody we Wschowie. Prace remontowe rozpoczęły się na przełomie stycznia i lutego br. i nie zakłócają ruchu drogowego.

Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 80% z Funduszu Dróg Samorządowych – informuje Aleksander Ziemek, rzecznik prasowy wschowskiego magistratu.

Umowę na przebudowę Nowych Ogrodów samorząd podpisał pod koniec ub.r.

– Zadanie polega na budowie chodnika i gruntowej przebudowie nawierzchni drogi od końca Parku Wolsztyńskiego do skrzyżowania z drogą powiatową Nowa Wieś – Osowa Sień – tłumaczy A. Ziemek.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego w Głogowie. Całkowity koszt inwestycji – ok. 1,2 mln zł.

W ramach zadania powstanie łącznie 1365 metrów jezdni i 495 metrów chodnika. Droga zostanie poszerzona o 5 metrów, a pobocze gruntownie wyprofilowane.

Przy zaprojektowanych peronach autobusowych postawione zostaną dwie wiaty przystankowe. Ponadto powstanie przejście dla pieszych, zjazdy do posesji oraz odtworzone zostaną rowy przydrożne – tłumaczy Ziemek.

Prace mają zakończyć się w październiku tego roku.

Karolina Bodzińska