Mieszkańcy znów zagrają z Orkiestrą

Rok temu z WOŚP chętnie zagrały się rawickie morsy - kąpiąc się i zbierając pieniądze na „poligonie“. Fot. Jakub Latusek
Rok temu z WOŚP chętnie zagrały się rawickie morsy - kąpiąc się i zbierając pieniądze na „poligonie“. Fot. Jakub Latusek

Na 12 stycznia zaplanowano kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trwają przygotowania i rejestracja wolontariuszy.

Podczas 28. finału WOŚP w całej Polsce zbierane będą środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

– Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – zapowiada Jurek Owsiak.

Cel finału WOŚP obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Jakub Latusek