Fot. LA

Przedłuża się remont ulicy Mikołajewicza w Rawiczu. To wynik odkrytych przez rawicki ZWiK problemów z podbudową jezdni, której w niektórych miejscach w ogóle nie było. Burmistrz podjął decyzję o przyjęciu nowej konstrukcji jezdni i wprowadzeniu zmian w projekcie.

Pierwotnie zakończenie wymiany nawierzchni na ul. Mikołajewicza planowano na koniec maja. Termin ten został przesunięty ze względu na roboty prowadzone przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który z końcem maja sfinalizował swoje prace. Wykonano remont istniejącej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz uregulowano odpływ wód opadowych.

Jednak podczas prac ZWiK odkrył również problemy z podbudową jezdni. Okazało się, że na odcinku od ul. Wały Kościuszki do ul. Ryblewskiej-Cichońskiej brak jest odpowiedniej podbudowy, natomiast na dalszym odcinku podbudowa z płyt betonowych typu jumbo jest nieodpowiednia. Burmistrz Grzegorz Kubik podjął decyzję o koniecznym przyjęciu nowej konstrukcji jezdni oraz wprowadzeniu zmian w dokumentacji projektowej. la

Cały artykuł w 28. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*