Miłorząb dla MBWA

W czwartek, 17 maja w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Tradycyjnie też tego dnia wręczono Honorową Nagrodę Liścia Miłorzębu. Otrzymuje ją co roku wydawca związany z regionem leszczyńskim, który w szczególny sposób dba o stronę edytorską swoich publikacji. W tym roku Miłorząb trafił do Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych, za wydawnictwo pt. “Adam Myjak: rzeźba – rysunek”. Dyrektor MBWA Marcin Kochowicz odebrał ją z rąk redaktora naczelnego Panoramy Leszczyńskiej Roberta Lewandowskiego, która wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Lesznie oraz leszczyńskim oddziałem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich od lat organizuje konkurs. Tegoroczna edycja była już piętnastą.

Nagrodę specjalną za książkę opublikowaną przez wydawnictwo z regionu leszczyńskiego otrzymało Archiwum Państwowe w Lesznie. Doceniono “Materiały archiwalne do dziejów Leszna: publikację wydaną z okazji 470. rocznicy nadania praw miejskich Lesznu (1547-2017)” autorstwa Elżbiety Olender i Mirona Urbaniaka.

Z kolei dyrektor MBP w Lesznie Andrzej Kuźmiński postanowił wyróżnić specjalną nagrodą Wiesława Dobruszka oraz firmę Wydawniczą „Danuta” za serię książek o sporcie żużlowym, ze szczególnym uwzględnieniem „czarnego sportu” w Lesznie.

Leszczyński Dzień Bibliotekarza i Bibliotek jest również okazją do uhonorowania wyróżniającego się swoją pracą bibliotekarza. Nagrodę im. Heleny Śmigielskiej wręczono Hannie Kaczmarek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*