Minimalna porażka Stainer Polonii z Lechem II Poznań

Trzecie kontrolne spotkanie z wymagającym rywalem rozegrali piłkarze Stainer Polonii 1912 Leszno. Leszczynianie po ciekawym spotkaniu ulegli w Popowie – Lechowi II Poznań 1:2.

Była to trzecia porażka IV-ligowca z Leszna, ale ta porażka zdecydowanie poniesiona w najlepszym stylu. Nasz zespół był równorzędnym rywalem dla III-ligowca, w barwach którego wystąpił między innymi Dariusz Dudka.

Do przerwy nie było zbyt wiele okazji strzeleckich i wszystko skończyło się na wyniku 0:0. Bramki padały po przerwie. Lech objął prowadzenie w 52 minucie po trafieniu Mroza.

Podopieczni trenera Jędrzeja Kędziory w 75 minucie po bramce Damiana Nowaka doprowadzili do wyrównania.

Wtedy Lech przycisnął i w samej końcówce, a dokładniej w 86 minucie sparingowej gry zdobył zwycięską bramkę po strzale Kaczmarka.

• Rozegraliśmy niezły mecz na tle mocnego przeciwnika. Traciliśmy bramki po błędach. Generalnie jednak było konsekwentnie w defensywie. Nie było też problemów z wypełnianiem założeń taktycznych. Szkoda zmarnowanych sytuacji, a szczególnie tej sam na sam jaką miał Artur Krawczyk. Sparing na pewno na plus – powiedział Jędrzej Kędziora, szkoleniowiec, Stainer Polonii 1912 Leszno.

Lech II Poznań – Stainer Polonia Leszno 2:1 (0:0)

Bramki: Mróz (52), A. Kaczmarek (86) – Nowak (75)

Lech II Poznań: Wojciech Olesińki (61. zawodnik testowany) – Maciej Orłowski, zawodnik testowany, Filip Nawrocki (61. Mateusz Skrzypczak) – Dariusz Dudka, Tomasz Kaczmarek, Jakub Pawlicki (61. zawodnik testowany), Kacper Friska, zawodnik testowany (46. zawodnik testowany) – Arkadiusz Kaczmarek, Marek Mróz

Stainer Polonia: Tobółka – Kokot(60. Wydmuch) , Bugzel, Wiśniewski(70. Kołodziejski), Klecha(46. Kowalski), Gryziecki(60. Damian Nowak II), Rerak(46. Bujak), Krawczyk(60. Pitrowski), Robaczyński(46. Smoła), Płocharczyk(60. Damian Nowak), Glapiak(60. Witkowski). (andre/fot.archiwum).