Młodzi patrioci świętują

Stu uczniów z klasy pierwszej, drugiej i czwartej wzięło udział w „Marszu Młodego Patrioty”, który zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Drobninie. Dzieci przygotowały okolicznościowe, biało – czerwone kwiaty i wręczyły je napotkanym ludziom, mieszkańcom gminy. Uczniowie przeszli z Drobnina do Krzemieniewa i wrócili do szkoły. Po drodze odwiedzili m. In. plebanię w Drobninie, urząd pocztowy, sklepy, miejscowych przedsiębiorców, posterunek policji, przedszkole i Urząd Gminy, gdzie przywitał ich wójt Andrzej Pietrula.

Świętujemy niepodległość z całą Polską. Dzisiaj nasza szkoła jest pięknie udekorowana, mnóstwo patriotycznych akcentów. Uczniowie z najmłodszych klas biorą udział w marszu młodego patrioty, ale przed nami jeszcze szereg akcji, mających na celu uczyć młodzież patriotyzmu, natomiast starszym przypominać wydarzenia sprzed lat. Już przygotujemy kapsułę dla przyszłych pokoleń, którą uroczyście zamurujemy w ścianie szkoły – mówi Elżbieta Juskowiak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie.

Koordynatorką akcji pt.: Marsz Młodego Patrioty była nauczycielka Elżbieta Cieśla. Współorganizatorka za naszym pośrednictwem, dziękuje za wsparcie i pomoc oraz zaangażowanie uczniów i nauczycieli.

Uczniowie z okazji 100-lecia niepodległości wręczyły przechodniom i mieszkańcom gminy 100 kwiatków. To taki nasz patriotyczny akcent na dziś. Ale już przygotowujemy następne m. in. konkursy muzyczny i plastyczny i inne atrakcje – informuje Elżbieta Cieśla, nauczycielka SP Drobnin i współorganizatorka marszu młodego patrioty. mac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*