Młodziczki starsze XDemon Tęczy Leszno w finałach mistrzostw Polski!

Dobre wieści napłynęły z Bydgoszczy, gdzie rozegrano jeden z półfinałów Mistrzostw Polski młodziczek starszych w koszykówce. Doskonale w turnieju spisała się drużyna XDemon Tęczy Leszno, która wygrywając wszystkie trzy spotkania zameldowała się w finałach!

Leszczynianki, prowadzone przez trenera Krzysztofa Zajca rozpoczęły od pewnej wygranej nad KKS Olsztyn 65:50.

W drugim spotkaniu nasza młodzież ograła gospodynie imprezy MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 63:51, a na koniec ,,Demony” rozprawiły się również z Trójką Żyrardów 65:54.

Najskuteczniej w zespole z Leszna zagrały w imprezie: Maja Pietrzak – 37 punktów oraz Ola Arczewska – 36 punktów.

Ta ostatnia została wybrana MVP całego turnieju, a Pietrzak triumfowała w klasyfikacji na króla strzelców. Rozlosowano już grupy finałów MP U-14. Leszczynianki trafiły do grupy A, gdzie za rywalki mieć będą: MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław, ENEA AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski oraz MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

W grupie B z kolei znalazły się zespoły: UKS Siódemka Sopot, MKK Sokołów S.A Sokołów Podlaski, MUKS WSG Supravis Bydgoszcz i MOSiR Bochnia. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 8-12 czerwca. W środę powinniśmy poznać miejsce rozgrywania finałowego turnieju MP. (andre/fot.xdemonteczaleszno).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*