Młodzież Fogo Unii Leszno tym razem trzecia w Gorzowie

W środę, ponownie w Gorzowie rozegrano II rundę półfinałową Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Tym razem samodzielnie wygrali gospodarze przed Speed Carem Motorem Lublin i Fogo Unią Leszno.

Gospodarze wygrali zasłużenie z dorobkiem 23 punktów. W środę liderem miejscowych był Rafał Karczmarz zdobywając z bonusem komplet punktów (11+1). Dwa mniej zgromadził Speed Car Motor Lublin (21). Tu bezbłędny był Wiktor Lampart (12).
Młode Byki zajęły trzecie miejsce, gromadząc 18 ,,oczek”. Na dorobek leszczynian złożyli się: Szymon Szlauderbach 8 (0,3,3,2), Kacper Pludra 5 (1,2,2,0) i Krzysztof Sadurski 5 (1,1,1,2). Ponownie nie wystartował Hubert Ścibak.

Kolejne miejsca zajęły zespoły: MRGARDEN GKM Grudziądz – 17, Lokomotivu Daugavpils i Arged Malesy TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski po 16 oraz Get Well Toruń – 12.

Dodajmy, że w 20 biegu doszło do fatalnej kraksy, w której Michał Curzytek wjechał w w motocykl Artioma Trofimowa. Łotysz odbił się z motocyklem od ,,dmuchawca” i wpadł na trybuny, gdzie stali między innymi mechanicy i trenerzy. Całe szczęście nie doszło do tragedii. Trofimow pomimo okropnego upadku prawdopodobnie nie uległ większym obrażeniom, ale został odwieziony na szczegółowe badania do szpitala. (andre/fot.andre).