Mopsy zjechały do Osiecznej

Ośrodek wczasowo-kolonijny Relax w Osiecznej po raz kolejny już gości uczestników ogólnopolskiego zlotu miłośników psów. Tym razem na majówkę przyjechali tam członkowie i sympatycy stowarzyszenia „Mopsy w potrzebie”. Na dorocznym zjeździe zjawiło się ponad 50 osób z całego kraju wraz z podopiecznymi.

Połączyła nas miłość do mopsów, a w stowarzyszeniu staramy się pomóc tym, które zostały porzucone, są chore i potrzebują nowego domu. Współpracujemy z wieloma schroniskami w Polsce. Niestety, to obecnie bardzo popularna rasa i ludzie chętnie kupują takie pieski nie zdając sobie sprawy, że ich hodowla nie należy do łatwych – mówi Dominika Raczyńska ze stowarzyszenia.

Największym problemem mopsów są dziś jednak pseudohodowle. Niestety, z roku na rok takich miejsc przybywa, bo wiele osób chce jedynie jak najtaniej kupić psa i nie zastanawia się, w jakich warunkach był on przetrzymywany.

W pseudohodowlach zwierzęta żyją w tragicznych warunkach, a suczki eksploatowane są wręcz do granic możliwości. Rodzą jedne młode za drugimi. Jako stowarzyszenie staramy się więc edukować ludzi, aby nie kupowali swoich pupili z niesprawdzonych źródeł. Za to zachęcamy do adopcji – dodaje D. Raczyńska.

O stowarzyszeniu „Mopsy w potrzebie” ich działalności i podopiecznych więcej informacji można znaleźć na stronie www.mopsywpotrzebie.pl (mach/fot. A. Machowska)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*