Nietypowo, bo dzisiaj, w czwartek swój kolejny mecz rozegra futsalowa drużyna z Leszna. Pojedynek z Mundialem Żary będzie nie tylko okazją do powiększenia II-ligowego dorobku, ale do świętowania awansu do I ligi.

Mecz dla leszczynian, poza tym, że walka toczy się o punkty nie ma już tak dużego znaczenia. Po ostatnim triumfie na wyjeździe z wiceliderem z Kostrzyna nad Odrą 7:4 zespół zagwarantował sobie awans na zaplecze ekstraklasy.

Przewaga nad resztą drużyn jest już na tyle bezpieczna, że nikt i nic nie odbierze naszemu zespołowi awansu. Jest się z czego cieszyć, bowiem to dopiero trzeci sezon zespołu w II lidze. W Lesznie zrobiono jednak wszystko by ten awans stał się faktem. Duża w tym zasługa posiłków, szczególnie braci Dariusza i Łukasza Pieczyńskich i bramkarza Łukasza Błaszczyka. To oni wnieśli do zespołu sporo jakości.

Drużynie co prawda przydarzyła się jedna wpadka na własnym parkiecie z Orlikiem Mosina, ale o przegranej już dawno w Lesznie zapomniano.

Czwartkowy rywal w tym sezonie zasłynął z tego, że korzystał (korzysta) z usług Brazylijczyków. Nie ma to jednak przełożenia na wyniki. To lider II ligi będzie faworytem najbliższego spotkania i wierzymy, że odniesie swoje kolejne zwycięstwo.
Zapraszamy więc do hali Trapez na godzinę 19.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*