Muzycy z zespołu ANN w swojej salce prób fot. blud

Członkowie zespołu muzycznego ANN, którym sąsiedzi zarzucają zakłócanie spokoju, zostali uniewinnieni. Sąd uznał, że ich próby nie są wybrykiem. Nie oznacza to jednak, że muzycy mogą odetchnąć z ulgą. Wyrok jest nieprawomocny, a poza tym przed kościańskim sądem toczy się przeciwko nim jeszcze jedno postępowanie wytoczone przez sąsiadów, ale odnoszące się do innego okresu.

Prowadząca sprawę, sędzia Agnieszka Olszewska, zdecydowała o przeprowadzeniu eksperymentu procesowego. Osobiście sprawdziła, jak głośno gra zespół i czy rzeczywiście ich muzyka może przeszkadzać sąsiadom.

W ocenie sądu nie można stwierdzić, aby muzyka była na tyle głośna, żeby zakłócała spokój oskarżyciela posiłkowego – stwierdziła odczytując uzasadnienie wyroku A. Olszewska. – Na tarasie oskarżycieli muzykę słychać, ale nie głośniej niż dźwięki przejeżdżających samochodów czy szczekających psów. W pomieszczeniach mieszkalnych niemal w ogóle jej nie słychać, nawet przy otwartych oknach.

Sędzia podkreśliła również, że działalności zespołu ANN nie jest wybrykiem, a oskarżeni, aby wejść na scenę i grać muszą ćwiczyć.

Poczynili znaczne nakłady finansowe, aby profesjonalnie przygotować to pomieszczenie do prób – dodała A. Olszewska.

Co ciekawe, na zbyt głośną muzykę narzekają tylko jedni z sąsiadów. Pozostali mieszkańcy ulicy, na której znajduje się salka prób zespołu ANN, nie mają żadnych zastrzeżeń, co zresztą zeznali przed sądem. Niektórzy podkreślali nawet, że przed rozprawą nie mieli w ogóle wiedzy o tym, że jakiekolwiek próby się tam odbywają. mach

Cały artykuł w 9. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*