Mylące oznakowanie na ekspresowej „piątce”

Kierowcy mają trochę uwag do oznakowania na ekspresówce Fot. youtube.pl

Natychmiast po oddaniu do użytku ekspresowej „piątki”, okalającej Leszno od zachodniej strony, kierowcy ruszyli na nową trasę. Wielu z nich narzeka, że na S5 wprowadzono mylące oznakowanie. Jeden z czytelników przysłał nawet do naszej redakcji interwencję wraz z nagraniem filmowym. Alina Cieślak, rzeczniczka prasowa poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odpowiada, że GDDKiA cały czas monitoruje sytuację.

Krótko po uruchomieniu ekspresówki czytelnik podkreślał w e-mailu do redakcji, że dla kierowców jadących DK nr 5 od strony Poznania na tymczasowo oddanym do ruchu węźle Lipno, chcących wjechać na trasę S5 oznakowanie może zmylić i nakierowywać na „starą” 5. Pytał czy do czasu zakończenia pozostałych prac na węźle Lipno planowana jest reorganizacja oznakowania, np. wydzielenie pasa do skrętu w prawo na S5, by było to czytelne dla kierowców. Chciał jednocześnie wiedzieć, czy znany jest już choć przybliżony termin likwidacji objazdu w rejonie węzła i skierowania ruchu drogą pod budowanym wiaduktem.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 49 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ama

14 KOMENTARZE

    • Jadąc od wloszakowic na rondzie na wylocie do świeciechowy mamy w prawo Leszno, w lewo Wilkowice a na wprost Wrocław i Poznań s5 a brakuje tam Leszno by minąć świeciechowe. Leszno pojawia się dopiero na kolejnym rondzie

    • Bartosz Werner wydaje mnie się że chcą uniknąć tam kierowania ruchu z uwagi na budowę wiaduktu. Tak to sobie tłumaczyłem. Bo też mnie to zastanawiało. My wiemy jak jechać ale jak ktoś przyjedzie obcy to będzie się kręcił niestety. Powinni wiele rzeczy poprawić.

  1. W Święciechowie beznadziejne oznaczenia. Brak oznaczenia na strefę przemysłową i Leszno Gronowo. Tir zjeżdżając wraca do Leszna od strony Święciechowy i objeżdża całe miasto aby trafić na ul.Spółdzielczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*