Na Kąkolewskiej jednym pasem

Zamknięcie pasa ulicy Kąkolewskiej to duże utrudnienie. Fot.MICHAŁ WIŚNIEWSKI

Już nie tylko utrudnienia na Al. Jana Pawła II, ale także zamknięty jeden pas na ul. Kąkolewskiej – modernizacja krajowej 12 w Lesznie zaczyna się mocno dawać we znaki kierowcom. Nie wyjedziemy już z Leszna na Kąkolewo z ronda Grzybowo. Problem miało załatwić utwardzenie ulicy Kameruńskiej.

Modernizacja drogi krajowej numer 12 w gra nicach Leszna nabiera tempa. Po wycięciu wszystkich drzew po jednej stronie drogi od czwartku wykonawca zamknął dla aut jeden pas. Właśnie ten od strony osiedla Grzybowo.

– Zamknięcie północnego pasa ruchu oznacza wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od granicy administracyjnej miasta do Ronda Grzybowo. Na czas robót zamknięty zostanie wlot ul. Grzybowej na ul. Kąkolewską, a ruch lokalny mieszkańców będzie możliwy do i z ul. Osieckiej. Dla ruchu tranzytowego zostaną wprowadzone tablice objazdowe od Ronda Roszarnia w Lesznie przez Nową Wieś i Kąkolewo – wylicza Paulina Janowicz z Urzędu Miasta.

Jak zatem kierowcy mają wyjechać z Leszna na Gostyń? Rozwiązaniem byłby przejazd ulicą Kameruńska biegnąca pod lasem przy Karczmie Borowej.

To idealny bajpas do dwunastki. Miasto w lipcu ubiegłego roku zapowiadało jej utwardzenie na czas remontu Kąkolewskiej. Miał powstać łącznik z asfaltową nawierzchnią. Mimo zapowiedzi sprzed ponad pół roku Kameruńska wciąż jest jednak gruntowym ciągiem, z którego i tak zmuszona jest korzystać już część kierowców, którzy nie chcą nadkładać drogi przez Nową Wieś. Ani miasto, ani wykonawca nie podał na razie terminu zakończenia utrudnień na Kąkolewskiej.

Te na Alejach Jana Pawła II, gdzie wyłączono pasy ruchu, trwają już kilka miesięcy. W tym miejscu droga jest jednak dwupasmowa i wyłącznie jednej nitki nie jest tak uciążliwe jak na Kąkolewskiej.

Michał Wiśniewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*