Na początek Lechia Gdańsk…

Lechia Gdańsk, Warta Poznań, Chojniczanka Chojnice. Między innymi z takimi rywalami przyjdzie wiosną rywalizować drużynie Stainer Polonii 1912 Leszno w Lidze Makroregionalnej U-19.

Leszczynianie wygrali na jesień ligę międzyokręgową w Wielkopolsce i zapewnili sobie awans do ,,makroregionu”. Stąd droga, choć wyboista do Centralnej Ligi Juniorów, czyli ,,elity” w kraju nad Wisłą.

Stainer Polonia prowadzona przez trenera Waldemara Jędrusiaka na pewno nie będzie należeć do faworytów rozgrywek (w lidze zagra łącznie 8 zespołów, które rozegrają wiosną 14 spotkań), ale liczymy, że ta drużyna sprawi kilka niespodzianek.

Zespół wydaje się być dobrze przygotowany. W ostatnich dniach w sparingach zespół juniora pokonał juniora Przemysława Poznań, na ich terenie 2:1 oraz na płycie stadionu im. Alfreda Smoczyka seniorów Promienia Krzywiń 3:1.

Dodajmy, że Liga Makroregionalna ruszy 17 marca i już na początek naszą drużynę czeka poważny test na stadionie Lechii Gdańsk. Po raz pierwszy Stainer Polonia zagra na własnym boisku 23 marca, kiedy podejmie Bałtyk Gdynia. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*