Na wschowskim rynku zebrano 19 litrów krwi

Od samego rana na wschowskim rynku stanął krwiobus. Natychmiast ustawiła się kolejka chętnych. Krew oddawali motocykliści, którzy zorganizowali imprezę oraz mieszkańcy . Fot. Karolina Bodzińska

W niedzielę, 28 kwietnia na wschowskim rynku odbyła się impreza dedykowana najmłodszym. Jej organizatorem był klub motocyklowy Nine Six MC Wschowa. Pod hasłem „Motokrew” wszyscy chętni mogli oddać krew w krwiobusie oraz zarejestrować się jako dawcy szpiku.

Chętnych, by podzielić się tym najcenniejszym darem nie brakowało. Podczas „Motokrwi” zebrano aż 19 litrów życiodajnego płynu.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 strażackim pokazem oraz nauką pierwszej pomocy. Potem scenę przejęły przedszkolaki z przedszkola „Złota rybka u Dula” oraz małe miłośniczki zumby, trenujące pod okiem Moniki Rahnefeld.

O dwunastej nastąpiło oficjalne przekazanie przez stowarzyszenie Bliżej Autyzmu rowerów trójkołowych. Część rowerów trafiła do potrzebujących, a część do wypożyczalni.

W niedzielne popołudnie na scenie pojawiły się także zespoły: Toka oraz I-Rey. Mieszkańcy nie zawiedli i tłumnie zjawili się na rynku. Współorganizatorami imprezy był CKiR oraz Bliżej Autyzmu.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*