Nagrodzono najlepszych wykonawców piosenki autorskiej

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe. Zaprezentowali też swój repertuar przed publicznością. Fot. Jakub Latusek

W miniony piątek i sobotę w rawickim domu kultury odbyła się III edycja Festiwalu Artystycznego Koniugacje, skierowanego do wykonawców muzyki autorskiej oraz poetyckiej. Gwiazdą festiwalu była wokalistka Katarzyna Groniec.

Podczas dwóch dni festiwalu wokaliści i muzycy nie tylko rywalizowali o miano najlepszych, ale wspólnie brali udział w warszatach wokalnych.

– Luźna atmosfera, wspólne posiłki oraz zakwaterowanie młodych, zdolnych ludzi w jednym miejscu, nierzadko skutkują narodzinami długoletnich przyjaźni i projektów muzycznych – mówi Dariusz Taraszkiewicz, dyrektor Domu Kultury w Rawiczu.

Jury w składzie: Jowita Augustyniak, Katarzyna Groniec, Marian Przybył, Bogusław Sobczuk i Dariusz Taraszkiewicz zadecydowało, że laureatką tegorocznej edycji festiwalu została Gabriela Kundziewicz. Zwyciężczyni otrzymała czek na 2.000 złotych.

Przyznano również inne nagrody, np. nominację do 55. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (zespół „TOM BISHOP“ oraz Malwina Kulisiewicz) oraz do 47. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej „BAZUNA“ (Karolina Zygner i „Mus Trio“), czy zaproszenia na koncert zamykający Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz (Nicole Sarna).

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*