Narkotyki przechowywał w garażu

Fot. leszno.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który w swym garażu przechowywał narkotyki.

Funkcjonariusze ustalili, że znany im osobiście mieszkaniec Leszna może mieć związek z posiadaniem dużych ilości narkotyków. 6 lutego funkcjonariusze wylegitymowali młodego mężczyznę pod jego garażem w Lesznie. Podczas dokładnych sprawdzeń okazało się, że w kieszeni spodni posiadał 16 gramów marihuany – wyjaśnia Monika Żymełka, oficer prasowa KMP w Lesznie.

Po wejściu policjantów do wnętrza garażu okazało się, że był on prawie pusty i nie parkował tam żaden pojazd. W zawieszonych na ścianie reklamówkach znajdowały się znaczne ilości narkotyków w postaci marihuany i sproszkowanej amfetaminy. 30-letni mieszkaniec Leszna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Aby wyjaśnić sprawę zatrzymano także jego kolegę. Łączna waga zatrzymanych narkotyków wyniosła trzy i pół kilograma, co stanowi co najmniej 3.5 tysiąca porcji.

Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i odurzających w warunkach recydywy. Oznacza to, że 30-latek, który niespełna rok temu opuścił zakład karny, w którym odbywał pięcioletnią karę pozbawienia wolności za udział, w zorganizowanej grupie przestępczej, która wprowadzała do obrotu narkotyki na dużą skalę – dodaje Monika Żymełka.

Do Sądu Rejonowego w Lesznie trafi prokuratorski wniosek o aresztowanie podejrzanego. Tym razem grozi mu do 15 lat więzienia. NAT

Cały artykuł dostępny jest w 6 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*