Narkotykowe akcje. Zatrzymano kilka osób

Zatrzymani początkowo tłumaczyli policjantom, że byli na grzybach. W workach było ponad 25 kilogramów marihuany. Fot. KPP Gostyń
Zatrzymani początkowo tłumaczyli policjantom, że byli na grzybach. W workach było ponad 25 kilogramów marihuany. Fot. KPP Gostyń

Policjanci z wydziału kryminalnego gostyńskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który hodował marihuanę w ogródku Zatrzymali też dwóch innych mężczyzn.

– Kryminalni znaleźli w jego ogrodzie kilka krzewów konopi indyjskich o wysokości około dwóch metrów, które ścieli i zabezpieczyli. Mężczyzna suszył marihuanę w kotłowni, gdzie policjanci znaleźli ponad sześćset gramów suszu konopi indyjskich – mówi Monika Curyk, p.o. rzecznika KPP w Gostyniu.

Mężczyźnie grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali też dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę marihuany. Sprawcy wpadli w ręce policji z workami wypełnionymi świeżo ściętym zielem konopi indyjskich. Policjanci zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 25 kg narkotyku.

– Zaplanowana i przeprowadzona akcja zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn 24- i 30- latka, którzy są podejrzani o uprawę konopi indyjskich – mówi Monika Curyk z KPP w Gostyniu.

Gdy mężczyźni wychodzili z lasu, mieli przy sobie kominiarki, sekatory oraz rękawice, a chwilę wcześniej zdążyli ukryć worki wypełnione świeżo ściętym zielem konopi indyjskich w wysokiej trawie. Zastosowano środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Grozi im do 10 lat więzienia.

Natalia Kurpisz