W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy sylwetki pięciu wybranych przez redakcję dietetyków, którzy powalczą o statuetkę Pogromcy Kalorii i certyfikat Najskuteczniejszego Dietetyka Według Czytelników Panoramy Leszczyńskiej. Jednocześnie prosiliśmy Was, Drodzy Czytelnicy, o zgłaszanie swoich propozycji: nazwisk dietetyków, którzy wam skuteczne pomogli w codziennej walce z nadwagą, niedowagą lub chorobą. Dziś przedstawiamy sylwetki wskazanych przez Was specjalistów w zakresie żywienia.

Ostatecznie osiem osób bierze udział w naszym plebiscycie, a dietetyk, który zwycięży zostanie zaprezentowany na naszych łamach i opowie o tajnikach swojej pracy. Od teraz każdemu z dietetyków przyporządkowaliśmy numer, na który możecie zagłosować za pomocą esemesa. Jeśli któraś z biorących udział w plebiscycie osób pomogła Wam lub Waszym bliskim nie wahajcie się i oddajcie na nią swój głos.

kab


Lista kandydatów w kolejności alfabetycznej

 1. Anna Glapiak, Rawicz
 2. Izabela Gościańska, Gostyń
 3. Alicja Kędzierska, Rawicz
 4. Dorota Klauza, Wschowa
 5. Kinga Markowska, Leszno
 6. Karol Mulczyński, Leszno
 7. Maria Salicka, Leszno
 8. Justyna Samol, Leszno

dietetyk Anna Glapiak RawiczAnna Glapiak, Rawicz – Absolwentka wydziału nauk o żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i studiów podyplomowych o kierunku żywienie człowieka w profilaktyce zdrowotnej. Z żywieniem związana jestem od ponad 10 lat, natomiast z pacjentem indywidualnym pracuje od roku.

– Nieustannie poszerzam swoją wiedzę w zakresie dietetyki, która jest nie tylko moją pracą, ale również pasją. Potrafię wsłuchać się w potrzeby pacjenta i dokładam wszelkich starań, aby ułożony plan żywieniowy był skuteczny, smaczny i ciekawy, ale także dopasowany do stylu życia oraz umiejętności kulinarnych. Dobry dietetyk może zmienić życie klienta, wesprzeć w procesie poprawy zdrowia, kondycji, wyglądu i samopoczucia, a to wszystko dzięki wyjątkowej roli jaką odgrywają nasze posiłki – twierdzi.

dietetyk Izabela Gościańska GostyńIzabela Gościańska, Gostyń – Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała uczestnicząc w międzynarodowych projektach, m.in. na Uniwersytecie Wiedeńskim oraz BOKU w Wiedniu, gdzie z międzynarodową grupą naukowców z różnych krajów prowadziła badania, dotyczące wpływu żywienia na ekspresję genów. Współpracuje z wielkopolskimi klubami sportowymi, jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Prowadzi poradnictwo dietetyczne oraz warsztaty.

– Dieta jest jak idealna mała czarna. Skrojona na miarę, ponadczasowa i sprawiająca, że dobrze się w niej czujemy. Talerz powinien zawierać to, co dla naszego ciała najlepsze, biorąc pod uwagę tryb życia, nawyki i w końcu charakter. Moja dewiza: „By trwale osiągnąć wyznaczony cel i nie stracić życia w trakcie jego osiągania” – podkreśla.

dietetyk Alicja Kędzierska RawiczAlicja Kędzierska, Rawicz – Ukończyła dietetykę w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Gabinet prowadzi od końca 2011r. Największą grupę jej pacjentów stanowią osoby z nadwagą i otyłością, ale zdarzają się też osoby z niedowagą. Wiele konsultacji dotyczy także żywienia w najróżniejszych jednostkach chorobowych czy stanach fizjologicznych.

– Do pacjentów podchodzę indywidualnie i tak też staram się ich motywować do pracy nad sobą. W pamięć zapadła mi pani Agnieszka, młoda kobieta z dość dużą otyłością brzuszną. Miała wiele kilogramów do zrzucenia, a jej motywacja była tak wielka, że po kilku tygodniach widać było spore efekty kuracji. I nie chodzi tu o zbyt szybki ubytek masy ciała, bo taki nie jest wskazany, ale o jej zadbane, jędrne ciało, o które walczyła nie tylko dietą, ale także aktywnością fizyczną – zdradza.

dietetyk Dorota Kaluza WschowaDorota Klauza, Wschowa – Absolwentka studiów dziennych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kierunku technologia żywności o specjalności żywienie człowieka. Od 2012 roku prowadzi własny gabinet dietetyczny Sekret Zdrowia. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Dietetyki i stale podwyższa swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach naukowych.

– Specjalizuję się w dietach regulujących masę ciała, starając się łączyć odżywianie z aktywnością fizyczną. Moim zdaniem nawet najbardziej drastyczna dieta, czy wyczerpujące ćwiczenia nie dadzą efektów jeżeli nie połączymy tych elementów razem. Jestem dumna z efektów pracy z pacjentami, cenię ich za wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu i mam nadzieję, że swoją prozdrowotną postawą udało mi się zmotywować ich do dalszego działania na rzecz poprawy swojego zdrowia i sylwetki – mówi.

dietetyk Kinga Markowska LesznoKinga Markowska, Leszno – Absolwentka wydziału nauk o żywności i żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ukończona specjalność – dietetyka. Badania naukowe oraz pisanie pracy inżynierskiej poświęciła problemom żywienia dzieci w polskich szkołach. W pracy magisterskiej zajęła się oceną wyżywienia dzieci i młodzieży polskich szkół oraz określiła ich zachowania żywieniowe. Interesuje się głównie problemami związanymi z leczeniem nadwagi bądź otyłości. Ma w sobie dużo empatii. Sama w dzieciństwie i latach młodzieńczych borykała się z otyłością więc temat diet nie jest dla niej tematem czysto teoretycznym. Satysfakcję sprawia jej sukces pacjenta. Jej rekordzistka schudła 55 kg. Współpracuje z coachem, specjalistami zajmującymi się skórą i ośrodkami fitness.

– Chcę, by moi pacjenci byli silnie zmotywowali, chudli zdrowo i pięknie dbając także o skórę i kondycję fizyczną – zaznacza.

dietetyk Karol Mulczyński, LesznoKarol Mulczyński, Leszno – Absolwent dietetyki w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wcześniej ukończył studium medyczne na kierunku związanym z dietetyką.

– Nauką o zdrowym żywieniu interesuję się od 1999 r. Po ukończeniu liceum gastronomicznego kształciłem się w kierunku prawidłowego żywienia ludzi zdrowych i chorych. Lubię gotować. Kiedy byłem młodszy bez trudu przygotowywałem komunie, wesela i rodzinne przyjęcia. Mężczyźni są świetnymi kucharzami – zapewnia. Od 2002 r. pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Od 2012 r. jest wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie. Wykłada też dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, współpracuje z Bankiem Żywności oraz stowarzyszeniami osób chorych na celiakię i diabetykami. Wraz z restauracją La Calma przygotowuje dla klientów niskokaloryczne posiłki fit-food.

dietetyk Maria Salicka, Leszno

Maria Salicka, Leszno – Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, kierunek dietetyka. Jest także technikiem farmaceutycznym. – Trafiają do mnie osoby z różnymi schorzeniami, przyjmujące różne leki. Moja wiedza na temat poszczególnych leków przydaje się przy układaniu diety. Nie muszę każdorazowo sięgać do specjalistycznych książek – mówi.

Jej największym sukcesem jest starsza pani, która trafiła do gabinetu z polecania lekarza. Kobieta miała serce w fatalnym stanie, czekała ją operacja, ale by mogło do niej dojść pacjentka musiała schudnąć 30 kilogramów. Udało się i pomyślnie przeszła operację na otwartym sercu. – Jedną z najpraktyczniejszych propozycji w diecie jest jednogarnkowy obiad, który z powodzeniem wystarcza na dwa dni – uważa. Jej szczególnym zainteresowaniem cieszą się dzieci. W jej opinii to w głównej mierze od rodziców zależy prawidłowa waga ich dziecka i dlatego prowadzi dla rodziców wykłady w przedszkolach i szkołach.

dietetyk Justyna Samol

Justyna Samol, Leszno – Ukończyła technologię żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Potem przyszedł czas na kolejne studia: zarządzanie jakością i bezpieczeństwem żywności na tej samej uczelni. Jest audytorem sytemu ISO 9000 i HACCP oraz asystentem jakości Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. Dietetykę ukończyła w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W opinii lekarzy, którzy przysyłają do niej pacjentów potrafi czynić cuda. Bo czym innym jest ułożenie takiej diety, która pozwala ludziom zatrzymać rozwój choroby?

– Jestem dumna z mojej pacjentki, która od trzech lat, dzięki odpowiedniej diecie, unika dializ – mówi – Pracuję niestandardowo, jestem „dietycznym kryminologiem”, który przeprowadza żywieniowe śledztwa. Pasjonują ją zagadnienia związane z wpływem jedzenia na leczenie alergii i nietolerancji, interesują ją specjalistyczne diety np. dieta w autyzmie.

10 KOMENTARZE

 1. NAJLEPSZA PANI KINGA MARKOWSKA !!!!!!!!!!!!! SCHUDŁAM PRAWIE 20 KILOGRAMÓW W NIECAŁE 4 MIESIĄCE I TRZYMAM SIĘ ŚWIETNIE DODAM ŻE DIETĘ SKOŃCZYŁAM NA POCZĄTKU LIPCA ZESZŁEGO ROKU.POLECAM !!!!

  • Polecam P. Kingę Markowską , Doskonały kontakt i współpraca z pacjentem . Pani Markowska posiada wiedzę nie tylko teoretyczną , ale także opartą na własnym doświadczeniu co jest równie cennym nauczycielem . Jestem Pani Markowskiej ogromnie wdzięczna za pomoc w walce z nadwagą :).Pozdrawiam i POLECAM !!!

 2. Polecam Karola Mulczynski. Z moja choroba praktycznie nie mogłam liczyć na pomoc nikogo innego w Lesznie. Praktyka w szpitalu i znajomości z lekarzami z Leszczyńskiego szpitala są nieocenione. Dieta nie tylko pozbyła mnie zbędnych kilogramów, wręcz wyleczyła mnie. Moje wyniki są ponadprzeciętne. Polecam nie tylko dla młodych osób z biednymi kilogramami. Także dla osób starszych i schorowanych.

 3. Polecam P. Kingę Markowską , Doskonały kontakt i współpraca z pacjentem . Pani Markowska posiada wiedzę nie tylko teoretyczną , ale także opartą na własnym doświadczeniu co jest równie cennym nauczycielem . Jestem Pani Markowskiej ogromnie wdzięczna za pomoc w walce z nadwagą :).Pozdrawiam i POLECAM !!!

 4. I znowu sms za 2,46 jak w glosowaniach na instruktorów. Kolejna ściema. A zwycięzca już ustalony przed konkursem. Co się nie robi dla kasy

 5. A ja polecam Naturhouse ! Fachowa wiedza i opieka 🙂 zgubiłam już 17 kg a przede mną jeszcze około 10kg.
  Pozdrawiam Panią Zuzannę i Sylwię z Naturhouse!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*