Nasze dziewczęta w półfinale miss

W półfinale są m.in.: Oliwia Miler (z lewej) i Nikola Pogorzelska. Fot. Facebook Wielkopolska Miss

Za nami ćwierćfinały wyborów Wielkopolskiej Miss i Wielkopolskiej Miss Nastolatek 2019. Gala odbyła się w minioną sobotę (9 III) w poznańskim Novotelu. Wzięło w niej udział 14 dziewcząt z naszego regionu. Większość dostała się do dalszego etapu konkursu.

O awans do półfinału starało się w sumie około 110 kandydatek. Dziewczyny oceniało jury, w którym zasiedli przedstawiciele sponsorów i partnerów oraz zaproszeni goście. Do dalszego etapu komisja wybrała 80 dziewcząt: 50 dorosłych pretendentek do tytułu i 30 nastolatek. Nasz region ma w tym gronie liczną, bo aż dziesięcioosobową reprezentację.

Kandydatki z regionu

Wśród naszych dziewcząt, które mają szansę na koronę Wielkopolskiej Miss 2019 są: Oliwia Miler z Leszna, Aleksandra Berek z Tylewic, Karolina Krzyżanek z Kościana, Jesica Pyziak z Ciosańca, Anna Maria Walewska z Gostynia oraz Natalia Strzelczyk ze Starego Bojanowa.

Z kolei w gronie nastolatek naszymi przedstawicielkami są: Adrianna Borowczyk z Domachowa, Laura Juskowiak z Leszna, Wiktoria Karkosz z Rawicza i Nikola Pogorzelska z Leszna.

Prezentacja misterów

Podczas gali odbyła się pierwsza prezentacja finalistów Wielkopolskiego Mistera 2019. Wzięło w niej udział 16 kandydatów na najprzystojniejszego Wielkopolanina. Wśród nich też znaleźli się nasi mieszkańcy: Łukasz Ratajczak z Włoszakowic, Jakub Staszak z Gostynia i Patryk Walkowiak z Wilkonic (gm. Pępowo).

Tytuł miss to przepustka

Historia pokazała już, że królowym piękności powodzi się w świecie mody, show biznesu czy mediów. W ten sposób karierę zaczynały m.in.prezenterki Marcelina Zawadzka czy Agnieszka Popielewicz. Naszym tegorocznym kandydatkom i kandydatom życzymy co najmniej takich sukcesów.

Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*