Nasze dziewczyny będą reprezentować Polskę

23-letnia Anna Maria Walewska z Gostynia (z lewej) została drugą wicemiss i zdobyła tytuł Miss Eco International Poland. Fot. Wielkopolska Miss

Znamy już najpiękniejsze Wielkopolanki i najpiękniejszego Wielkopolanina tego roku. Za nami bowiem gala finałowa Wielkopolska Miss i Mister 2019. Impreza odbyła się poznańskim Starym Browarze. O prestiżowy tytuł i koronę najpiękniejszej ubiegało się 30 dorosłych dziewcząt i 18 nastolatek oraz – po raz pierwszy w historii tego konkursu – 16 młodych mężczyzn. W każdej z tych grup nasz region miał swoich reprezentantów.

Miss Wielkopolski 2019 została 22-letnia Agata Jarosz ze Świdnika, a koronę Wielkopolskiej Miss Nastolatek zdobyła Marta Białecka, 18-latka ze Zbąszynia. Z kolei Wielkopolskim Misterem wybrano 23-letniego Macieja Szlufika ze Szprotawy. Wszyscy otrzymali fantastyczne nagrody. Dość dodać, że na tegoroczną królową piękności czekał samochód osobowy, a Wielkopolska Miss Nastolatek otrzymała czek na 15 tys. zł.

O koronę Wielkopolskiej Miss 2019 ubiegało się pięć mieszkanek naszego regionu. Wśród nich największy sukces odniosła Anna Maria Walewska z Gostynia. 23-latka została drugą wicemiss, a ponadto zdobyła tytuł Miss Eco International Poland. Dzięki temu będzie reprezentować nasz kraj na tym prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu, które gromadzi przedstawicielki z całego świata. Ideą tego wyjątkowego konkursu piękności jest uświadomienie ludziom znaczenia ekologii, promowanie ekoturystyki na świecie oraz ekologicznych zachowań. Jako ciekawostki dodajmy, że kandydatki podczas jednej z prezentacji w tym konkursie muszą wystąpić w kreacji przygotowanej z materiałów z odzysku.

W gronie nastolatek mieliśmy dwie przedstawicielki i każda z nich wyjechała z Poznania z tytułem. 18-letnia Wiktoria Karkosz z Rawicza został wybrana Miss Eco Teen. To ten sam konkurs, w którym wystartuje gostynianka. Po raz pierwszy organizowany będzie jednak również w kategorii nastolatek. Z kolei 15-letnia Nikola Pogorzelska z Leszna została czwartą wicemiss.

Trochę mniej szczęścia w wyborach na najprzystojniejszego Wielkopolanina mieli dwaj młodzi mężczyźni z naszego regionu, bo wszystkie możliwe tytuły zgarnął 23-letni Maciej Szlufik. Z pewnością jednak należą im się słowa uznania za odwagę wzięcia udziału w takim konkursie, bo przetarli szlak dla innych, a tych nie brakuje.

Uznaliśmy, że jest w społeczeństwie zapotrzebowanie także na taki konkurs piękności – mówi Sławomir Stopczyk, główny organizator konkursu.- Mężczyźni coraz częściej chcą dobrze wyglądać i nie boją się o tym mówić. Bez wątpienia inspiracją dla nich byli Rafał Maślak, a potem Rafał Jonkisz, którym wygrana w konkursie na Mistera Polski przyniosła ogromną popularność.

Na fotelu tegoroczna królowa, a obok miss nastolatek i mister. Fot. Wielkopolska Miss
Duży sukces odniosła też Wiktoria Karkosz z Rawicza (w środku). Fot. Wielkopolska Miss

Anna Machowska