Nasze dziewczyny wśród kandydatek na miss

W ćwierćfinałach Wielkopolskiej Miss są m.in. Sara Dawidziak z Kosowa (z lewej) oraz Adrianna Borowczyk z Domachowa. Fot. ANNA MACHOWSKA

Już w najbliższą sobotę (9 marca) odbędzie się ćwierćfinał konkursu Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2019. Około 110 uczestniczek, dorosłych i nastolatek będzie starać się o awans do kolejnego etapu konkursu. Wśród nich jest 14 pięknych dziewcząt z naszego regionu.

O tytuł najpiękniejszej Wielkopolanki zawalczą cztery leszczynianki: 15-letnia Nikola Pogorzelska, 16-letnia Laura Juskowiak, 19-letnia Julia Kurdziak oraz 21-letnia Oliwia Miler.

Czteroosobową reprezentację w wyborach ma też powiat gostyński. O koronę starają się: 16-letnia Adrianna Borowczyk z Domachowa, 17-letnia Sara Dawidziak z Kosowa, 18-letnia Monika Gronek ze Stężycy oraz 23-letnia Anna Maria Walewska z Gostynia.

Dwie z tegorocznych kandydatek na miss to mieszkanki powiatu kościańskiego. Są nimi: 20-letnia Natalia Strzelczyk ze Starego Bojanowa i 23-letnia Karolina Krzyżanek z Kościana

Powiat wschowski również reprezentować będą go dwie dziewczyny: Jesica Pyziak z Ciosańca i Aleksandra Berek z Tylewic. Obie mają po 19 lat.

W konkursie wystartuje też 18-letnia Wiktoria Karkosz z Rawicza, która jest jedyną przedstawicielką tego powiatu.

Wśród uczestniczek konkursu piękności jest też 18-letnia Wiktoria Karkosz z Rawicza

Z kolei reprezentantką powiatu leszczyńskiego jest 16-letnia Milena Mikołajewicz z Jezierzyc Kościelnych.

Wybrały casting w Lesznie

Wszystkie kandydatki w tych wyborach zostały wyłonione podczas kwalifikacji prowadzonych przez internet oraz stacjonarnych castingów. Jeden z nich odbywał się w Lesznie i to właśnie w nim wzięła udział większość naszych reprezentantek.

Pierwsze rozmowy z kandydatkami prowadzili w Lesznie ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu Paulina Sokowicz z Łęczycy pod Poznaniem oraz Sławomir Stopczyk, główny organizator Wielkopolskiej Miss .

– Zainteresowanie konkursem jest bardzo duże. W sumie zgłosiło się około 300 dziewcząt – mówił nam wówczas Sławomir Stopczyk. – Liczba ogromna, ale nie zaskakuje, bo Wielkopolska Miss to przecież obecnie najbardziej prestiżowy konkurs piękności w województwie i w zasadzie jedyny organizowany z takim rozmachem i na takim poziomie.

Sms zwiększa szansę

Za wszystkie nasze dziewczyny startujące w wyborach Wielkopolskiej Miss trzymamy kciuki. Jednocześnie podpowiadamy, że ich szczęściu w drodze do korony można pomóc. Organizatorzy przewidzieli bowiem, że trzy z kandydatek (zarówno w gronie dorosłych jak i nastolatek), które otrzymają najwięcej sms-ów i polubień na fanpage Wielkopolskiej Miss (www.facebook.com/WielkopolskaMiss) w nagrodę dostaną bezpośredni awans do półfinału konkursu. Głosować można także za pomocą aplikacji Instagram. Po szczegóły odsyłamy na profil facebookowy Wielkopolskiej Miss.

Obok miss będą misterzy

W tym roku organizatorzy po raz pierwszy oprócz wyborów miss przeprowadzają także konkurs na najprzystojniejszego Wielkopolanina. Młodych mężczyzn gotowych zawalczyć o ten tytuł jest zdecydowanie mniej, ale wystarczająco dużo, bo 17, aby gala mogła się odbyć. Podczas ćwierćfinałów Wielkopolskiej Miss odbędzie się ich prezentacja.

– Uznaliśmy, że jest zapotrzebowanie także na męski konkurs piękności. Panowie coraz częściej chcą dobrze wyglądać i nie boją się o tym mówić. Bez wątpienia inspiracją dla nich byli Rafał Maślak, a potem Rafał Jonkisz, którym wygrana w konkursie na Mistera Polski przyniosła ogromną popularność – wyjaśnia S. Stopczyk.

– Uznałem, że skoro pojawiła się taka okazja to warto spróbować. Kolejna może się nie trafić – wyznał nam podczas castingu w Lesznie 21-letni Jakub Staszak z Gostynia, kandydat na Mistera Wielkopolski 2019. – Mam koleżanki, które brały udział w wyborach miss. Każda z nich twierdzi, że wiele na tym zyskała. Może i mnie się uda?

Konkurs otwiera wiele drzwi

Przy okazji dodajmy, że dziewczęta z naszego regionu wielokrotnie sięgały po laury w tym konkursie. W ubiegłym roku 15-letnia Wiktoria Grzesiak z Osiecznej, najmłodsza z wszystkich kandydatek, została I wicemiss nastolatek.

– Konkurs i wszystko, co jest z nim związane traktuję jedynie jako przygodę. Świetną przygodę, którą w miarę możliwości zamierzam wykorzystać, ale to wszystko – zapewniała po gali W. Grzesiak.

Jednocześnie nastolatka przyznała, że krótko po odebraniu tytułu dostała wiele propozycji współpracy, głównie w charakterze fotomodelki do kalendarzy i reklam.

Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*