Nasze święto było pełne niespodzianek. Chcecie wiedzieć, jakich?

Życzenia wspólnie składali nam posłowie: (od lewej) G, Rusiecki, J. Dziedziczak, W. Szczepański. Fot. Anna Maćkowiak
Życzenia wspólnie składali nam posłowie: (od lewej) G, Rusiecki, J. Dziedziczak, W. Szczepański. Fot. Anna Maćkowiak

Sporo działo się podczas jubileuszowej gali Panoramy Leszczyńskiej, zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury. Nie zabrakło niespodzianek. Jakich? Oto garść z nich.

Na każdego z gości czekał upominek. Było nim jubileuszowe wydanie Panoramy Leszczyńskiej, które ukazało się w ubiegłym tygodniku. Z pewnością jest dla czytelników ciekawą pamiątką. Wspomnieniem wydarzeń, które miały miejsce w regionie na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat. „Gazetowa kronika” – można by w ten sposób nazwać ten numer.

– Nie chciałbym, żeby Panorama Leszczyńska była postrzegana jako czterdziestoletnia staruszka – stwierdził na jednym z filmów prezentowanych podczas gali Robert Lewandowski, redaktor naczelny tygodnika, co szybko spotkało się z ripostą ze strony prowadzącej jubileuszową imprezę PL Magdy Nowak, która z uśmiechem na twarzy stwierdziła:

– 40-letnia staruszka? Robercie, ja mam 47 lat i apetyt na więcej.

Momentami było poważnie, a niekiedy zabawnie, a także zaskakująco. Do tych ostatnich momentów z pewnością zaliczyć trzeba ten, gdy na scenę wkroczyli posłowie reprezentujący różne opcje polityczne (wspominamy o tym w tekście na str.2), by wspólnie złożyć Panoramie Leszczyńskiej gratulacje i życzenia.

– Teraz będziecie mieli państwo o czym pisać – skwitował poseł Wiesław Szczepański.

Czego nam życzono? Kolejnych jubileuszy, niektórzy ostrożnie: 45 lat, inni złotych godów, a jeszcze inni – odważniej: kolejnych 40 czy 100 lat. I milionowych odsłon w internecie, który dziś jest przyszłością mediów.

Gala była również okazją, aby podyskutować – również na forum – kto ile ma lat, kto jest starszy, kto młodszy niż Panorama Leszczyńska, a kto jest jej równolatkiem. Okazuje się, że w regionie leszczyńskim nie brakuje również wiernych czytelników naszego tygodnika. Niektórzy, mimo że dziś archiwalne wydania Panoramy Leszczyńskiej można przejrzeć w internecie, przechowują w domowych archiwach wszystkie jej numery, od pierwszego wydania.

Po części oficjalnej przyszedł czas na bankiet i bardziej kuluarowe rozmowy, zdjęcia, wywiady na tle ścianki prezentacyjnej, firmującej zarówno Panoramę Leszczyńską, jak i serwisy naszemiasto.pl. O podniebienia zadbała firma cateringowa, która przygotowała również o małe co nieco dla tych, którzy są na diecie, np. bezglutenowej.

Impreza na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy gościom, że byli w tym dniu z nami, za liczne pamiątkowe grawertony, okolicznościowe upominki. Będą nam przypominały ten wyjątkowy moment, który nie każda gazeta ma okazję świętować. A czytelnikom dziękujemy za to, że od tylu lat jesteście z nami. I wierzymy, że choć dziś niewątpliwie wiodą media elektroniczne, to nadal będziecie sięgać po naszą gazetę. Bo tworzymy ją dla Was. Staramy się pisać o tym, co ważne, ciekawe dla regionu.