Nasze szkoły w rankingu Perspektyw 2020

Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie znalazł się na 104 miejscu w kraju i 10 w Wielkopolsce w kategorii techników. Fot. naszemiasto.pl
Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie znalazł się na 104 miejscu w kraju i 10 w Wielkopolsce w kategorii techników. Fot. naszemiasto.pl

Znane są wyniki XXII rankingu liceów i techników Perspektywy 2020. W doborowym edukacyjnym towarzystwie znalazły się również leszczyńskie szkoły.

W gronie liceów na 158 miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie. Placówka została jednocześnie sklasyfikowana na 8 miejscu w Wielkopolsce. Na 293 miejscu w kraju i 21 w województwie znalazło się natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie. Dodajmy, że w ogólnopolskim rankingu liceów zwyciężyło Uniwersyteckie LO w Toruniu, a wojewódzkim – VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wśród techników 104 miejsce w kraju i 10 w województwie wielkopolskim zajęło Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Z kolei 129 miejsce w kraju i 16 w Wielkopolsce zajęło technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie. W tym samym rankingu 168 miejsce w kraju (19 w Wielkopolsce) zdobyło Technikum Ekonomiczne w Przemęcie, 184 (20 w Wielkopolsce) – technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wlkp. w Gostyniu, 296 (32 w Wielkopolsce) – technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, a 479 (47 w Wielkopolsce) – Technikum nr 3 w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie. W kategorii techników w rankingu ogólnopolskim triumfowało Technikum Mechatroniczne nr 1 (w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1) w Warszawie, natomiast w rankigu wielkopolskim – Technikum Komunikacji (w Zespole Szkół Komunikacji) w Poznaniu.

Więcej informacji na temat rankingów, które cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem, zarówno wśród czytelników, jak samych szkół, można znaleźć na stronie internetowej perspektywy.pl. Zawarto tam m.in. informacje na temat metodologii towarzyszących rankingom. Nieco inaczej wygląda to w przypadku liceów i nieco inaczej w przypadku techników. Zainteresowanych odsyłamy do tego źródła.

Anna Maćkowiak