Natalia Mileszyk zabierze gości w podróż do Etiopii

Spotkanie odbędzie się 15 lutego w Kościańskim Ośrodku Kultury. Początek zaplanowano na godzinę 18.00. Fot. kok.koscian.pl
Spotkanie odbędzie się 15 lutego w Kościańskim Ośrodku Kultury. Początek zaplanowano na godzinę 18.00. Fot. kok.koscian.pl

Kolejne spotkanie z podróżnikiem odbędzie się 15 lutego o godz. 18.00 w KOK. Tym razem Natalia Mileszyk zabierze nas w podróż do Etiopii.

Samotna włóczęga po Etiopii była dla mnie okazją do spotkania ludzi i doświadczania ich bezinteresowności. Do świętowania razem z nimi Bożego Narodzenia i święta Jordanu (Timkat). Do dotarcia do wrót piekła i spojrzenia w jezioro magmy. Do rozmów do rana, dzielenia się jedzeniem, docierania do klasztorów nad przepaściami. I do lepszego zrozumienia tego, co dzieje się w tamtym zakątku świata – zachęca Natalia Mileszyk.

Tak podróżniczka mówi o sobie: Od dziesięciu lat nie mogę zdecydować się, czy bardziej kocham wyjazdy czy powroty. I tym oto sposobem dość często jeżdżę, zazwyczaj sama. Chyba że jadę w trasę rowerem, to wtedy tylko z pozytywnymi ludźmi. Z podróży przywożę zdjęcia i opowieści – głównie o ludziach i dobru, którego w trasie doświadczam – to dla mnie najważniejsze. Jestem przekonana, że podróżować można zarówno po najdalszych zakątkach świata, jak i własnym mieście.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Organizatorami są UM Kościana, KOK i Twórcze Horyzonty.

Anna Szklarska-Meller