Nicoletta Dudziak mistrzynią świata w tandemach

W czeskich Rokycanach trwają mistrzostwa świata w kręglarstwie klasycznym. Od naszych południowych sąsiadów napłynęły pomyślne wieści. Nicoletta Dudziak z Polonii 1912 Leszno wywalczyła w duetach (tandemach) U-18 złoty medal wspólnie z Nicolą Kobiór z Polonii Łaziska.

Obie polskie reprezentantki rozpoczęły od łatwej wygranej z Rumunią 2:0. Potem jednak już tak lekko nie było i o każde zwycięstwo trzeba było walczyć do ostatniego rzutu. Z Austrią, a potem ze Słowenią w półfinale Polki wygrały rzutem zwycięstwa. W finale z drugą parą Austrii było to samo.

Bardzo blisko medalu była też żeńska drużyna U-18, w której poza Nicolettą Dudziak wystąpiła jeszcze druga polonistka Angelika Ciszewska. Obie uzyskały odpowiednio wyniki 563 i 541 kręgli. Wspomniana Kobiór dorzuciła 566. Niestety do równej postawy koleżanek nie dostosowała się Wiktoria Jądrzyk, zmieniona na Natalię Bucholc.

Zmiana była korzystna, ale Polkom nie udało się zdobyć medalu. Biało-czerwone zajęły 4 miejsce, tracąc do ,,pudła” 38 kręgli. Złoto przypadło gospodyniom, z którymi Polski przed mistrzostwami wygrały dwa test mecze. Tym większa szkoda, że skończyło się bez medalu naszej żeńskiej młodzieży. (andre/fot.polonia1912leszno).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*