Nie Wisła, a Rydzyniak liderem

Piłkarska, leszczyńska klasa okręgowa zakończyła zmagania. Większość rundę jesienną zakończyła przed ponad tygodniem. Rozegrano jednak jeszcze dwa mecze zaległe. Szansę na liderowanie wykorzystała drużyna z Rydzyny.

Rydzyniak pokonał w meczu na szczycie Wisłę Borek Wielkopolski 4:2. Goście od 20 minuty grali w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Szymon Andrzejczak. Gospodarze objęli prowadzenie w 13 minucie po bramce Mateusza Rzeźniczaka. Potem dwie bramki zdobył Łukasz Sobecki i było już 3:0. Wisła ambitnie goniła Krzysztof Konieczny strzelił na 3:1, a potem Michał Kasprzak w 87 minucie na 3:2. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Swoje drugie trafienie odnotował wspomniany Rzeźniczak, ustalając w 90 minucie wynik na 4:2.

Drugi zaległy mecz odbył się we Wroniawach. Sokół uległ w nim Zjednoczonym Pudliszki 0:3. Hat-trickiem popisał się Remigiusz Jerszyński.

W tabeli nowym liderem została jedenastka z Rydzyny i to ona przezimuje w lidze na czele z dorobkiem 34 punktów. Tyle samo ma Grom Wolsztyn. Lew Pogorzela – 33, a Wisła Borek Wielkopolski – 32. Dwie ostatnie drużyny mają jednak do rozegrania w marcu jeszcze zaległe spotkanie pomiędzy sobą. (andre/fot.archiwum).