Nie wybrano wykonawcy remontu ratusza. Oferty były zbyt wysokie

Remont ratusza miał się rozpocząć już w maju, a zakończyć z początkiem 2020 r. Te terminy nie są już aktualne . Fot. archiwum

Z dwóch ofert na remont ratusza tańsza była o ponad 2 mln zł wyższa od kwoty w budżecie. Zarezerwowano bowiem ponad 3,2 mln, a kosztorys przedłożony przez firmę z Głogowa to ponad 5,5 mln zł.

– Jest to bez wątpienia duży problem – podkreśla Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana. – Musimy ogłosić kolejny przetarg, a to opóźni prace o kolejne miesiące. Nie mamy gwarancji, że będzie taniej. Niestety, samorządy dotyka ten problem i trzeba się z nim zmierzyć – podkreśla.

Miasto na remont ratusza, w ramach projektu rewitalizacji otrzymało z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego około 5 mln, a całość ma pochłonąć ponad 8 mln. Na razie nie wiadomo jakie będą kolejne decyzje.

Remont obejmie elewację budynku na zewnątrz. Powstaną także podjazdy dla niepełnosprawnych oraz kompozycja roślinna z tzw. koszyczki. Zamontowane zostaną na zewnątrz także chwytaki na głośniki, W środku budynku remont będzie kompleksowy. Zamontowane będą nowe instalacje. Zmieniony zostanie system ogrzewania, powstaną też nowe sale i sanitariaty. Dla zwiedzających udostępnione będą też wieża zegarowa i sejf.

Muzeum Regionalne zostało tymczasowo przeniesione z ratusza na ul.Bernardyńską. Urząd Stanu Cywilnego na razie zostaje.

Malwina Korzeniewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*