Niedziela pod znakiem jarmarku

Starsze sprzęty budziły zainteresowanie zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Fot. Anna Maćkowiak
Starsze sprzęty budziły zainteresowanie zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Fot. Anna Maćkowiak

Niedziela (29 IX) upłynęła w Bukówcu Górnym pod znakiem gminnego jarmarku rolniczego oraz wystaw płodów rolnych i zwierząt, jak również koni hodowlanych.

Wystawa koni rozpoczęła się przed południem . Zaprezentowano na niej ponad 20 źrebaków, klaczy i ogierów. Tytuł championa i przechodnią statuetkę przyznano ogierowi Bastianowi oraz jego właścicielowi Tadeuszowi Andrysowi. Podczas dekoracji konie otrzymały pamiątkowe flot, natomiast hodowcy puchary wręczane przez miedzy innymi wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka i sołtysa Bukówca Górnego Tadeusza Malepszego.

W ramach gminnego jarmarku rolniczego w sali Wiejskiego Domu Kultury oraz w jego sąsiedztwie przygotowano rozmaite stoiska. Zainteresowaniem cieszyły się m.in. potrawy serwowane przy stoiskach, przygotowane głównie przez koła gospodyń wiejskich. Na wystawy płodów rolnych z kolei podziw wzbudzały m.in. niebotycznych rozmiarów warzywa, wyhodowane oczywiście przez okolicznych mieszkańców. Była również część artystyczna, przygotowana przez Kapelę Dudziarską „Manugi” oraz Szkolny Zespół Regionalny „Nowe Lotko” z Bukówca Górnego.

Anna Maćkowiak