W sobotę mieliśmy męski koszykarski pojedynek Leszna z Krakowem, a dziś do podobnej konfrontacji dojdzie z udziałem żeńskich zespołów I ligi. W odróżnieniu do wczorajszego spotkania tu mamy zdecydowanego faworyta.

Jamalex Polonia 1912 Leszno poradziła sobie z R8 Basket AZS Politechniką Kraków. Czy w ich ślady pójdą zawodniczki Tęczy Leszno?

Będzie o to bardzo trudno. AZS Politechnika Korona Kraków przewodzi stawce drużyn na zapleczu ekstraklasy z kompletem zwycięstw. Rywalki przyjechały do Leszna już w sobotę, kibicując swoim klubowym kolegom.

Krakowianki nie napotkały w tym sezonie jeszcze praktycznie oporu. Dwa najniżej wygrane spotkania przez ,,akademiczki” to wygrane różnicą 21 punktów. W innych Politechnika Korona wygrywała jeszcze wyżej. Póki co nie ma w tej lidze godnych rywalek.

Czy Tęcza jest w stanie ,,zranić” niedzielne oponentki i podjąć rękawice? Liczby mówią wiele i jeśli patrzeć na dotychczasowe dokonania obu zespołów to porównanie to wypada zdecydowanie na korzyść zespołu spod Wawela. Liczymy jednak po cichu na w miarę równorzędną walkę. Początek spotkania w Trapezie już o 11.00. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*