Nielegalna wytwórnia sterydów w Kokorzynie

Już wiadomo co się działo w Kokorzynie! Centralne Biuro Śledcze Policji podało dziś (19 VII) informację, że w piwnicy jednego z domów ujawniono nielegalną wytwórnię sterydów.

Od ponad tygodnia mieszkańcy Kokorzyna i najbliższej okolicy zastanawiali się, co było powodem dużej policyjnej akcji we wsi. Przypomnijmy, że na polecenie funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji w ubiegły wtorek (10 VII) w Kokorzynie ogrodzono teren pomiędzy ulicami: Długą, Ogrodową i Kościańską. Na miejsce wezwano też strażaków, w tym grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Poznania. Oficjalnych informacji na temat sprawy, ze względu na dobro śledztwa, ani mediom ani mieszkańcom nie udzielano. Zaznaczono jedynie, że teren został zabezpieczony i nie ma tam żadnego zagrożenia dla mieszkańców. Mnożyły się więc domysły i plotki.

Dopiero dziś (19 VII) funkcjonariusze CBŚP podali oficjalny komunikat w tej sprawie. Okazuje się, że na miejscu zabezpieczono dwie profesjonalne linie produkcyjne do wytwarzania sterydów, wyposażone w specjalistyczną aparaturę, między innymi mieszarkę, tabletkarkę, zgrzewarkę i pakowarkę. Zabezpieczono również, już wyprodukowane, około 150 tysięcy sztuk tabletek oraz kilkadziesiąt tysięcy ampułek zawierających środki anaboliczne, a także surowce służące do ich produkcji. Według wstępnych szacunków ilość zabezpieczonych substratów sterydów, pozwoliłaby na wyprodukowanie około 2,5 miliona sztuk tabletek i ampułek zawierających sterydy. mach/fot. cbsp.policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*