Niepokonany Tungate. Mistrzem Max Fricke

Jaimon Lidsey na motocyklu Leigha Adamsa i w kombinezonie byłego lidera Byków FOT. ARCHIWUM J.LIDSEYA

Na torze w Kuri Kuri odbył się ostatni, piąty turniej o Indywidualne Mistrzostwo Australii na żużlu. Niepokonany był Rohan Tungate, ale tytuł przypadł Maksowi Fricke.

Fricke był trzeci, ale to wystarczyło, by obronić pierwszej miejsce. Kapitalnie spisywał się jednak wspomniany Tungate, który wygrał serię zasadniczą z kompletem zwycięstw. W finale też okazał się najlepszy, wyprzedzając Sama Mastersa, Maksa Fricke oraz Chrisa Holdera.

,,Nasz” Brady Kurtz zajął piąte miejsce z dorobkiem 10 punktów (2,3,2,3,0). Słabszy turniej w mistrzostwach odjechał Jaimon Lidsey, który zdobył jedynie 7 punktów (1,2,2,d,2), zajmując 9 miejsce. Blado wypadł Todd Kurtz. Jego 3 punkty (0,1,0,1,1) na pewno go nie zadowoliły.

W końcowej klasyfikacji wygrał Fricke, zostając mistrzem Australii z dorobkiem 82 punktów. Tytuł wicemistrza wywalczył Tungate – 77 punktów, a brązowy krążek trafił w ręce Chrisa Holdera – 70 punktów.

Brady Kurtz został sklasyfikowany na miejscu 5-6 wraz z młodszym z braci Holderów – 51 punktów. Jaimon Lidsey wywalczył 45 punktów, tyle samo, co Nick Morris, co dało miejsca 7-8. Na 11 miejscu sklasyfikowano starszego z braci Kurtz – 26 punktów. (andre/fot.archiwum).