Niepowtarzalna lekcja historii oraz patriotyzmu

Wschowscy harcerze uczestniczyli w dorocznym „Biwaku Szaroszeregowym”. Imprezę szczegółowo dopracowano. Fot. KUBA MACIOŁOWSKI/GRZEGORZ TARKA

Harcerze uczestniczyli w Biwaku Szaroszeregowym. To fantastycznie dopracowana fabularna gra miejska opierająca się na książce „Kamienie na szaniec”. Wszystko rozgrywało na terenie miasta i w jego najbliższych okolicach.

„Rodacy do broni! Czas walczyć o wolną Polskę” – takim właśnie wezwaniem rozpoczęła się gra. Zaproszono do niej tylko tych harcerzy, którzy wykazali się pewną emocjonalną dojrzałością, wiedzą historyczną i znajomością książki „Kamienie na szaniec”.

– Młodzi ludzie wyruszyli w teren bez telefonów, z prostym zapasem żywności, przypominającym jedzenie okupacyjne. W zapasach mieli m.in. niekrojony chleb, konserwy, jajka czy kiełbasę. Nie mogli natomiast zabrać ze sobą słodyczy – relacjonuje Katarzyna Gertych, zastępca komendanta hufca ZHP we Wschowie.

Biwak to możliwość poczucia na własnej skórze trudów i wydarzeń, których doświadczała młodzież podczas II wojny światowej.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*