Zaledwie remis z ostatnim zespołem ligi – KK Dziewiątką Amica Wronki wywalczyli kręglarze Polonii 1912 Leszno. Tego raczej nikt się nie spodziewał, tak jak rekordowego wyniku Mikołaja Konopki.

Końcowy wynik jest sporą niespodzianką. Remis 4:4, to tak naprawdę porażka gospodarzy. Trzeba jednak też oddać gościom, że rozegrali swój najlepszy mecz.

Taki rozegrał też w Lesznie młodziutki, bo 17-letni Gracjan Machaj, który wypunktował nie byle kogo, bo Michała Szulca, strącając przy tym bardzo dobre 603 kręgle.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły występowi Mikołaja Konopki. ,,Kret” szedł na rekord Polski, ale na ostatnim torze zabrakło już chyba pary w gwizdku i skończyło się na 672 kręglach, co jest nowym rekordem leszczyńskiego obiektu. To rekordu Polski zabrakło niewiele.

Punkt Polonii to zasługa Konopki oraz Adriana Szulca, który zdołał w ostatnim bloku pokonać swojego przeciwnika. Gdyby nie to, bylibyśmy świadkami już nie niespodzianki, a sensacji.

Polonia 1912 Leszno – KK Dziewiątka Amica Wronki 4:4 (3489-3398)

Punkty dla Polonii zdobywali: Michał Szulc 598, Mikołaj Konopka 672, Mateusz Klecha 574, Filip Glapiak i Patryk Konarkowski 533, Piotr Kieliba 555 oraz Adrian Szulc 557. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*