Nocą w skupieniu przeszli ponad 40 km

W samym Lesznie uczestnicy EDK zatrzymywali się m.in. przy świątyniach. Na zdjęciu: na pl. Jana Metziga, przy kościele pw. św. Krzyża. Fot. Michał Wiśniewski

Ponad 40 km liczyła trasa tegorocznej leszczyńskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej uczestnicy wyruszyli w piątek (12 IV) późnym wieczorem po mszy św. odprawionej w bazylice, by nad ranem dotrzeć z powrotem do Leszna.

Pierwsza edycja leszczyńskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbyła się dwa lata temu.

– Uczestniczyło w niej około 160 osób, w ubiegłym roku było nas prawie 200, a w tym na udział zdecydowało się ok. 300 osób – mówi Michał Prałat, koordynator EDK w Lesznie.

Pielgrzymów nie zniechęcił chłód ani nie najlepsze prognozy pogody. Uczestnicy plenerowego nabożeństwa szli drogami pieszo-rowerowymi i leśnymi. Z Leszna udali się w kierunku Święciechowy i dalej do Gołanic, Krzycka Wielkiego, Mórkowa, Klonówca, Goniembic, Trzebani i z powrotem do leszczyńskiej bazyliki. W wyznaczonych miejscach zatrzymywali się i rozważali treści przypisane kolejnym stacjom.

EDK odbywają się w wielu zakątkach kraju. W regionie leszczyńskim pielgrzymi również mogli wybierać spośród różnych tras.

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*