Nowa hala sportowa nosi imię powstańców

Andrzej Dera przywiózł prezent od prezydenta RP– flagę Polski oraz piłkę z autografami piłkarzy polskiej kadry narodowej Fot. la

Nowoczesny obiekt sportowy nosi imię powstańców wielkopolskich. To właśnie w Miejskiej Górce uformowały się pierwsze oddziały powstańców, którzy 6 stycznia 1919 roku ruszyli, aby walczyć o włączenie do niepodległej Polski ziem rawickich.

W oficjalnym otwarciu nowego gminnego obiektu wzięli udział: władze miasta, radni, wykonawcy i projektanci hali, dyrektorzy placówek oświatowych, szefowie miejscowych stowarzyszeń, firm, a także włodarze powiatu i okolicznych gmin oraz delegacje z zaprzyjaźnionych miast partnerskich z Węgier i Czech. Gościem honorowym był sekretarz stanu Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.

Oprócz symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu wnuczka powstańca Maria Stróżyk odsłoniła pamiątkową tablicę, która została umieszczona na budynku hali.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 6 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: la

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*