Nowe młyny czekają na zielone światło

W miejscu młynów ma powstać nowoczesna galeria handlowa i urząd miasta. Fot. ds

Rafał Malepszy, przedsiębiorca budowlany, jest już właścicielem nieruchomości po dawnych młynach. Spółka „Nowe Młyny Leszno” zamierza na działce przy ul. Przemysłowej postawić obiekt handlowy i nowy magistrat. Budynek urzędu ma powstać w formule partnerstwa prywatno-publicznego. Zadanie zakłada budowę urzędu o powierzchni ok. 8 tys. m2 oraz galerii handlowej. Koszt całej inwestycji to 135 mln zł.

Obiekt będzie miał około 34 tys. m2. Środki na realizację projektu spółka zamierza pozyskać z dofinansowania unijnego lub z kredytu – wyjaśnia Rafał Malepszy.

Chociaż galeria „Nowe Młyny” jest w fazie projektowej, to udało się już skomercjalizować ok. 50% powierzchni handlowej. Ostateczna kształt projektu zależny jest od decyzji władz miasta w sprawie nowego magistratu. Od tego momentu w ciągu 6 miesięcy architekci opracują ostateczny projekt budowlany, którego realizacja potrwa 3 lata. Przedsiębiorca jest zainteresowany odkupieniem od samorządu wybranych obiektów po magistracie. ds

3 KOMENTARZE

  1. Czy wy to czytaliscie prywatno publicznego czy może mi ktoś odpowiedzieć ile ten Przedsiebiorca ma spaw sądowych w całej Polsce no bardzo dobry partner nic tylko podpisywać z nim pozdrawiam

  2. Pomysł fajny ale Swego czasu realizacją interesowala sie firma CMX z Poznania ktora też nie jedną firme wykończyła: Nowa spolka na nowa budowe pozniej zamykamy i firmy zostaja bez kasy…. i tak juz zrobili w milionach. Ale nasze prawo temu nie zabrania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*