Nowe pomysły Stacji Biznes

Niedawno Stacja Biznes przygotowała atrakcje z okazji Dnia Kobiet. Fot. Stacja Biznes

Miejska instytucja – Stacja Biznes to dziś miejsce rozpoznawalne na mapie Leszna. Na rogu pl. J. Metziga i ul. Słowiańskiej można skorzystać z porad, wziąć udział w warsztatach, spotkać się z ciekawymi ludźmi czy mile spędzić czas w gronie kreatywnych osób.

Ci, którzy nie rozliczyli się jeszcze z fiskusem, mogą przyjść do Stacji Biznes w najbliższy czwartek, 4 kwietnia o godz. 12.00. Eksperci z Urzędu Skarbowego w Lesznie będą służyć pomocą w wypełnianiu zeznań podatkowych. Warto skorzystać z propozycji, bo mamy na to czas tylko do końca kwietnia. Trzeba znać jedynie podstawowe dane, jak: numer PESEL, kwota przychodu wykazana w PIT za 2017 r. oraz jedna z kwot przychodu za 2018 r., którą można znaleźć w PIT przekazanym przez pracodawcę. Eksperci z urzędu skarbowego przybliżą również zainteresowanym nową usługę – Twój e-PIT ,ułatwiającą rozliczanie z fiskusem.

Dwa dni później, w sobotę, 6 kwietnia Stacja Biznes zaprasza natomiast na bezpłatne warsztaty z zakresu pierwszej pomocy.

– Spotkanie w formie warsztatów ma uświadomić, jak ważne jest poprawne wykonanie opatrunku zatrzymującego krwawienie zewnętrzne, mając do dyspozycji niewielką ilość sprzętu. Resuscytacja krążeniowo – oddechowa wykonywana przez świadków nagłego zatrzymania krążenia jest kupowaniem czasu dla rannego – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Obowiązuje rezerwacja miejsc. Bliższe informacje można znaleźć m.in. na facebookowym profilu Stacji Biznes, która na maj szykuje nie lada wydarzenie. Gościem będzie Sebastian Kulczyk, który poprowadzi warsztaty z zakresu startupów.

To tylko wybrane przedsięwzięcia proponowane w najbliższych tygodniach przez Stację Biznes.

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*