Nowe rozporządzenie w sprawie nauczania indywidualnego

129
Dziś całkiem spora grupa młodych ludzi korzysta z nauczania indywidualnego Fot. arch

Od początku września obowiązuje nowe ministerialne rozporządzenie w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci oraz indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży. Tzw. nauczanie indywidualne adresowane jest do tych dzieci i młodzieży, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w przedszkolnych czy szkolnych zajęciach wspólnie ze swoimi rówieśnikami.

[…]

We wszystkich leszczyńskich placówkach oświatowych nauczaniem indywidualnym objętych jest obecnie kilkudziesięciu młodych ludzi. Do niektórych nauczyciele jeżdżą do domu. Inni przychodzą do szkoły. Część z nich ma wszystkie zajęcia sam na sam z nauczycielem, ale są również tacy, którzy fragment zajęć realizują wspólnie z klasą. Zależy to m.in. od zaleceń poradni, wydającej uczniowi stosowną opinię. Różne są bowiem powody, dla których sięga się po tego typu edukacyjne rozwiązanie.

Zwłaszcza w przypadku placówek ponadgimnazjalnych spora grupa uczniów pochodzi nie z Leszna, lecz z innych miejscowości, nawet dość odległych. W tym gronie są również młodzi ludzie korzystający z nauczania indywidualnego. ama

Cały artykuł w 40 numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*