Nowi kierownicy w szpitalu

Dr n. med. Iwona Czarnecka-Jackowiak jest dobrze znana personelowi i pacjentom. w Lesznie pracuje już od 12 lat. Fot. WSZ w Lesznie

Dwa oddziały Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie zyskały niedawno nowych szefów. Od czerwca oddziałem kardiologicznym kieruje dr hab. med. Marek Prech, a od trzech miesięcy ster na oddziale neonatologicznym trzyma dr n. med. Iwona Czarnecka-Jackowiak.

Lekarka jest dobrze znana nie tylko personelowi leszczyńskiego szpitala, ale też wielu rodzicom, bo już od 12 lat pełniła w Lesznie dyżury. Jest doświadczonym medykiem. W zawodzie pracuje od 30 lat. Specjalizację II stopnia z pediatrii, neonatologii oraz stopień naukowy uzyskała pod okiem profesora Gadzinowskiego w Klinice Neonatologii UM w Poznaniu, gdzie przez 20 lat pracowała. Przez kolejnych 10 lat związana była z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu.

– Przy tej okazji warto też dodać, że pięć pielęgniarek pracujących w naszym szpitalu niedawno zdało egzamin państwowy w Warszawie i uzyskało najwyższe kwalifikacje zawodowe, czyli specjalisty w pielęgniarstwie neonatologicznym – podkreśla Tomasz Karmiński, dyrektor WSZ w Lesznie. – Alicja Kot, Justyna Długiewicz i Iwona Stóżyńska pracują na oddziale neonatologicznym, z kolei Beata Grzelczak i Anna Kwiatek na oddziale ginekologiczno-położniczym.

Zmiany kadrowe zaszyły też na oddziale kardiologicznym, gdzie kierownikiem oddziału został dr hab. med. Marek Prech, który również od dłuższego czasu leczył w Lesznie. Co więcej, ma na swoim koncie pionierskie zabiegi kardiologiczne przeprowadzone w leszczyńskim szpitalu. W 2016 roku przeprowadził zabieg wszczepienia pacjentowi kardiowertera-defibrylatora serca, a w 2018 roku zabieg wszczepienia podskórnego rejestratora arytmii.

Nowego kierownika ma też działający w ramach oddziału kardiologicznego – oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego. Został nim Przemysław Wójcik – dodaje dyrektor szpitala.

Anna Machowska