Nowy kierunek studiów na WSH

75
Inauguracja roku akademickiego w Wyżej Szkole Humanistycznej w Lesznie Fot. kab

Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie już niebawem będzie mogła kształcić studentów na nowym kierunku – administracji. Uczelnia uzyskała uprawnienia do jego prowadzenia przyznane przez Polską Komisję Akredytacyjną. Studia na nowym kierunku odbywać się będą na poziomie pierwszego stopnia, czyli trzyletnich studiów licencjackich i będą realizowane zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym.

U podstaw tworzenia kierunku administracja były liczne pytania kierowane do uczelni przez potencjalnych studentów i pracodawców, wynikające z zapotrzebowania na ten typ kwalifikacji. Oferta naszej uczelni jest pierwszą tego typu w regionie leszczyńskim – tłumaczy prof. zw. dr hab. Aleksander Zandecki, rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej.

Władze uczelni zapewniają, że studenci tego kierunku otrzymają wiedzę z zakresu prawa i procedur administracyjnych, pozyskają praktyczne umiejętności dotyczące zarządzania w administracji – publicznej i prywatnej oraz niezbędne w zarządzaniu projektami europejskimi.

Podczas studiów studenci zapoznają się z podstawami prawa, postępowania administracyjnego, zarządzaniem personelem, prawem pracy, finansami publicznymi, prawem zamówień publicznych, projektami UE w instytucjach administracji publicznej, etyką w zawodzie i public relations. Istotną rolę w kształceniu odegra współpraca WSH z lokalnymi pracodawcami – wymienia Aleksander Zandecki. Nat

Cały artykuł w 15. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

19sty(sty 19)17:00Nasza imprezaGala Panoramy39. Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego w 2017 roku17:00 Teatr Miejski w LesznieRozpoczęcie już za:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*