Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Panoramy Leszczyńskiej, a w niej m.in.:

Odra dotarła do Leszna
W niedzielę (11 XI) na tzw. wieczorynce w szpitalu w Lesznie zdiagnozowano odrę u 29-letniej Ukrainki. W kraju odnotowano już 144 takie przypadki. Warto sprawdzić, czy byliśmy szczepieni, a jeśli nie, można to uczynić.

Zmienił Słupsk, czy zmieni Polskę?
Popularny polityk, ustępujący prezydent Słupska Robert Biedroń odwiedził Leszno w Święto Niepodległości. Spotkał się z licznym gronem sympatyków, by dyskutować o Polsce.

Radni podziela się kadencją
Za wiceprezydenta Leszna Adama Mytycha mandat radnej przejmie Lidia Baksalary, PL 18. Potrzebne było losowanie, bo miała tyle samo głosów – 233, co Krzysztof Rosik. Radni zdecydowali, że podzielą się kadencją. Po 2,5 roku Rosik zastąpi Baksalary.

Zginął na przejściu
W Bukówcu Górnym na przejściu dla pieszych zginął 14-latek potrącony przez mieszkankę gminy poruszająca się dodgem. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych

Zadzwonisz na 997 – odbiorą w Poznaniu

Od 15 listopada, gdy zadzwonimy na numer alarmowy policji 997, odbiorą go operatorzy w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu.

Winda dla niepełnosprawnego Bartka
Niepełnosprawny 8-letni Bartek z Pawłowic dostanie windę. Na inwestycję, wartą w sumie około 100 tys. zł, złożyło się wiele firm i osób prywatnych

Mandat za komórkę w ręce
Rowerzystów jako użytkowników dróg także dotyczy kodeks drogowy. Mogą liczyć się z mandatem za jazdę z komórką w ręku

Jak zerwać z nałogiem?
Palenie to zgubny nałóg. Podpowiadamy, jak z nim zerwać. 15 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

Inny podział środków w ekstralidze
Od nowego sezonu zmienić mają się zasady finansowania klubów ekstraligi. Mistrz Polski zarobi 350 tysięcy złotych więcej od ostatniej drużyny w tabeli.

Jak Piotr i Paweł trafili do Niedźwiadków
Młodzi żużlowcy: Czech Petr Chlupac i Rosjanin Pavel Nagibin zostali zawodnikami rawickiego Kolejarza. Pierwszego trenował w szkółce Jiri Stancl, najbardziej utytułowany były mistrz czeskiego speedwaya, drugiego polecił Emil Sajfutdinow.

KUP E-WYDANIE

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.

X