Nowy szef straży pożarnej

Marcin Wysokiński (w środku) fot. arch

Zmiany kadrowe w komendzie straży pożarnej w Rawiczu. Na emeryturę przeszedł st. kpt. Piotr Kucharski. Jego obowiązki pełnił będzie st. kpt. Marcin Wysokiński.

W obecności Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu bryg. Andrzeja Bartkowiaka, samorządowców, strażaków zawodowych i ochotników, pracowników cywilnych komendy i zaproszonych gości odbyło się pożegnanie dowódcy rawickich strażaków.

Uroczystość miała wyjątkową oprawę, została bowiem zorganizowana w Sali Portretowej rawickiego ratusza.
Wielkim dla mnie honorem i zaszczytem było pełnić funkcję Komendanta Powiatowego. Od jutra zaczynam nowy etap mojego życia, ale proszę o mnie nie zapominać. Jestem ciągle do państwa dyspozycji – mówił do zgromadzonych st. kpt. Piotr Kucharski, który pełnił swoją funkcję 2,5 roku.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu od 1 lutego pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP został st. kpt. Marcin Wysokiński. Okres ten jednak nie będzie dłuższy niż dwa miesiące.

Wysokiński dotychczas pracował w Lesznie, gdzie był naczelnikiem wydziału operacyjno-szkoleniowego tamtejszej komendy miejskiej.
Z mojej strony chciałbym zapewnić pełne zaangażowanie na rzecz dobra powiatu i jego mieszkańców – mówił.

Zaproszeni goście podziękowali dotychczasowemu komendantowi za lata. Gratulowali też nowemu szefowi rawickich strażaków awansu na nowe stanowisko.

Cały artykuł jest również dostępny w 6 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: la/strong>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*