W nowym roku szkolnym uczniom będzie cieplej

Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie Fot. kab

We Wschowie trwają prace termomodernizacyjne budynków oświatowych: szkoły podstawowej nr 1, szkoły podstawowej nr 2 oraz przedszkola samorządowego nr 5.

Termomodernizacja obejmuje m.in. docieplenie ścian i dachów, wymianę okien i drzwi. W ramach modernizacji ogrzewania, placówki mogą liczyć na nową instalację. W budynkach zostaną też zamontowane odnawialne źródła energii czyli pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne.
Inwestycja poprawi nie tylko warunki nauki i pracy, ale wpłynie na oszczędność energetyczną. Co więcej, budynki będą się wizualnie prezentowały o wiele lepiej. Na wszystkie trzy inwestycje gmina pozyskała z UE ponad 6 milionów złotych dofinansowania, a wartość kosztorysowa inwestycji wynosi 7,3 mln. zł.

W związku z tak rozległymi pracami budowlanymi dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie, muszą wykazać się pewną elastycznością. I tak zarówno w szkole podstawowej nr 1 jaki i nr 2 zakończenie zajęć dydaktycznych nastąpi już 8 czerwca, a po tym terminie do pomieszczeń szkolnych będą mogły wkroczyć ekipy budowlane. Wręczenie świadectw zaplanowano 22 czerwca.
W SP nr 1 zakończenie prac przewidziano na koniec sierpnia br., w SP 2 – w listopadzie.

Cały artykuł jest również dostępny w 19 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: kab

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*