O czym marzą „Tygrysy”?

Sobotnie (30 III) spotkanie w dworku Banderoza w Osiecznej było okazją, by podziękować partnerom klubu. Fot. Anna Maćkowiak

Stowarzyszenie UKS 9 Leszno podsumowało miniony sezon. Spotkanie zawodników, ich rodziców, partnerów klubu odbyło się w sobotni (30 III) wieczór w dworku Banderoza w Osiecznej. Był czas na podziękowania, ale i prezentację pierwszej drużyny UKS 9 oraz zespołów młodzieżowych.

UKS 9 reprezentują: siatkarska trzecioligowa drużyna męska, jak również zespoły: juniorów, młodzików, kadetów, młodziczek, dziewcząt i chłopców z minisiatkówki oraz najmłodsi adepci sportu siatkarskiego, trenujący w Akademii Tygrysa.

– Dziś spotykamy się w gronie starszych grup wiekowych, natomiast dzieci z minisiatkówki oraz Akademii Tygrysa będą miały podsumowanie sezonu bliżej zakończenia roku szkolnego. Dla naszych najmłodszych podopiecznych oraz ich rodziców przygotowana zostanie osobna impreza, podczas której będą mogli wziąć udział w różnych grach i zabawach – mówi trener UKS 9 Jarosław Borowski.

Podczas sobotniego spotkania poinformowano o rezygnacji Jarosława Borowskiego z funkcji trenera, po pięciu latach działalności na tym stanowisku. Oddał on zespół w ręce dotychczasowego trenera młodzików Roberta Klimkowskiego.

Podsumowując miniony sezon klubu, J. Borowski przypomina, że w tym roku po raz pierwszy grały młodziczki.

– Dziewczyny świetnie sobie poradziły, ponieważ na ponad trzydzieści zespołów znalazły się w środku tabeli. Nasza młodzież brała udział w finale mistrzostw Wielkopolski, gdzie zajęła piąte miejsce. Kadeci i juniorzy również nie są gorsi. Seniorzy – nasza pierwsza drużyna w tym roku zakończyła rywalizację na ósmym miejscu, aczkolwiek to nie powinno rzutować na ocenę umiejętności. Liga jest ligą. Gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala – dodaje Jarosław Borowski.

Podczas sobotniego spotkanie w Banderozie były podziękowania dla klubowych partnerów oraz wspólny grill i oczywiście dobra zabawa.

– Cały czas się rozwijamy. Ostatnio dołączyły do nas trzy grupy, w tym najmłodsza – Akademia Tygrysa. W klubie mamy ok. 200 osób – podkreśla trener UKS 9. – Myślę, że w przyszłości grupy dziewcząt będą większe.

Seniorzy UKS 9 sezon siatkarski 2018/2019 zakończyli na początku marca. Podobnie jak zawodnicy Orła Osiek, rozgrywki zakończyli na czwartym miejscu w swojej grupie. Obie drużyny zmierzyły się w walce o siódmą lokatę w Wielkopolsce. Wywalczył ją Osiek, wygrywając z UKS 9 3:2. Tym sposobem leszczyńska drużyna znalazła się na ósmym miejscu. W kolejnym sezonie siatkarze UKS 9 zamierzają powalczyć o co najmniej drugie miejsce w grupie, co dałoby awans do fazy play-off.

J. Borowski zaznacza jednocześnie, iż treningi UKS 9 mają charakter otwarty. Wszyscy chętni w każdej chwili mogą spróbować swoich sił w siatkówce, zarówno dzieci, jak i nieco starsi.

– Na drzwiach naszej hali jest ogromny plakat: „Chcesz do nas dołączyć, to dołącz”. Każdy może przyjść, pokazać, co potrafi, a najlepszych zabieramy do zespołów – kończy trener UKS 9.

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*