O hydrancie, który wyrósł na boisku w Łazienkach

Nowy hydrant znajduje się nieopodal boiska piłkarskiego i może stanowić zagrożenie dla grających. Fot. Wodociągi Kościańskie
Nowy hydrant znajduje się nieopodal boiska piłkarskiego i może stanowić zagrożenie dla grających. Fot. Wodociągi Kościańskie

Sprawą nowego hydrantu na boisku na kościańskich Łazienkach zainteresowali się mieszkańcy. Kiedy o zamontowaniu hydrantu zrobiło się głośno, do sprawy odniosła się spółka Wodociągi Kościańskie.

Spółka komunalna Wodociągi Kościańskie remontuje stację uzdatniania wody na kościańskich Łazienkach. Powstaje także nowy wodociąg. W ramach prac na boisku przy Łazienkach pojawił się nowy hydrant, co zaskoczyło wielu kościaniaków.

– Co projektant miał na myśli? Może gaszenie rozemocjonowanych grą głów osób, które na boisku chciałyby pograć w piłkę nożną – pytał ironizując jeden z czytelników.

Do sprawy odniosły się Wodociągi Kościańskie na swoim profilu FB. Wyjaśniono, że zgodnie z dokumentacją projektową jego lokalizacja znajduje się na terenie boiska.

– Po konsultacjach z właścicielem i przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Kościanie ustalona zostanie dogodna lokalizacja hydrantu. Ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego – położenie sali gimnastycznej, obiekt użyteczności publicznej – hydrant musi być zlokalizowany na terenie Łazienek – informują Wodociągi Kościańskie.

Hydrant nadziemny będzie zastąpiony hydrantem podziemnym. Podczas rewitalizacji Łazienek firma zdecyduje ostatecznie, czy hydrant zostaje w tym miejscu.

Andrzej Rajewicz