O poranku dopisała pogoda i humory

Rynki śniadaniowe to wyjątkowe, poranne spotkania dla mieszkańców. Za każdym razem czekają na nich wygodne, kolorowe leżaczki. Taki początek dnia to czysta przyjemność. Fot. Karolina Bodzińska

W minioną sobotę, 27 lipca na Placu Metziga odbyły się kolejne Rynki Śniadaniowe. Ich organizatorem jest leszczyński samorząd. Łukasz Borowiak, prezydent Leszna, dał dobry przykład i jak zwykle, wraz z rodziną, zjadł śniadanie z mieszkańcami.

Dobre jedzenie, wakacyjny luz i świetne humory – tak w skrócie można opisać Rynki Śniadaniowe. Mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczą w cyklu imprez promujących smaczne, lokalne jedzenie o doskonała okazja nie tylko by smacznie zjeść. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanego zamku, wodnego parku rozrywki i wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Rodzice na leżakach mogli poczytać, bo działała wypożyczalnia pod chmurką. Z taką wygodną propozycją wyszła do mieszkańców Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie.

Tegoroczne Rynki Śniadaniowe zainaugurowano w maju. Odbywają się naprzemiennie na rynku i Placu Metziga. Kolejna biesiada już 10 sierpnia na rynku, a pożegnalne wspólne śniadanie zostanie zorganizowane 31 sierpnia na Placu Metziga.

Karolina Bodzińska