Pora na przerwanie złej passy. Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno przegrali kolejno trzy spotkania: w Tychach, u siebie ze Spójnią Stargard, a w minioną środę w Kłodzku. W sobotę staną przed szansą odwrócenia złej karty w starciu w Trapezie z Kotwicą Kołobrzeg.

Leszczynianie są niemal pewni gry w play-off, ale aktualnie zajmowane siódme miejsce skazuje zespół na mecze z bardzo niewygodnym rywalem, jakim bez wątpienia jest druga w tabeli – Legia Warszawa.

Zespół ma realne szanse na przeskoczenie drużyny z Prudnika, która ma podobną ilość punktów. ewentualne szóste miejsce powoduje, że w I rundzie play-off prawdopodobnym rywalem byłby ktoś z dwójki: Spójnia Stargard – GTK Gliwice. Zespoły w zasięgu leszczynian, choć akurat ze Spójnią podopieczni trenera Grudniewskiego przegrali oba spotkania.

Sobotni rywal – Kotwica Kołobrzeg znajduje się na tę chwilę poza play-off, bo na 10 miejscu, ale nie traci szans na doścignięcie ósmego Biofarmu Basket Poznań. Kołobrzeska drużyna potrafiła ostatnio ograć wspomnianą Spójnię, co pokazuje, że wciąż wierzy w awans do najważniejszej części sezonu. Motywacji Kotwicy w Lesznie nie zabraknie, co sprawia, że to spotkanie nie będzie wcale łatwe.

W I rundzie nasz zespół wygrał nad morzem 65:54, ale teraz mamy nowe rozdanie, wierzymy jednak, że z pomyślnym zakończeniem dla Jamalex Polonii. Początek sobotniego spotkania w Trapezie o godzinie 18.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*