Obchodzili jubileusze pożycia małżeńskiego

Jubileusze małżeńskie w gminie Pępowo. Uhonorowano małżeństwa z długoletnimi stażami. fot. Gmina Pępowo
Jubileusze małżeńskie w gminie Pępowo. Uhonorowano małżeństwa z długoletnimi stażami. fot. Gmina Pępowo

Do gospodarstwa agroturystycznego „Bajka” w Ludwinowie zaproszeni zostali jubilaci obchodzący złote, szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody.

Kierownik USC w Pępowie Grzegorz Wabiński przywitał zgromadzonych gości słowami przysięgi małżeńskiej składanej przez małżonków w urzędzie stanu cywilnego. Pary, które obchodziły 50-lecie jubileuszu małżeńskiego, otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP. Jubilaci otrzymali też kwiaty i upominki. Goście uroczystości obejrzeli występy podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie, a następnie zjedli uroczysty obiad.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli złote gody obchodzili:

Jadwiga i Józef Andrzejakowie z Krzekotowic; Helena i Alojzy Kołodziejczakowie z Gębie; Klara i Mieczysław Kołodziejczakowie z Gębic; Krystyna i Antoni Łakomy z Krzyżanek; Krystyna i Marian Mikołajczkowie z Kościuszkowa; Helena i Jan Ptakowie z Siedlca; Jadwiga i Stanisław Ratajczakowie ze Skoraszewic; Irena i Henryk Rauchutowie z Gębic; Zofia i Kazimierz Sieńscy z Siedlca; Wanda i Józef Sobótkowie z Ludwinowa; Barbara i Józef Spruttowie z Krzekotowic; Natalia i Eugeniusz Zybrowie z Wilkonic; Elżbieta i Stefan Mansfeldowie z Pępowa; Maria i Błażej Gubańscy z Wilkonic; Maria i Czesław Kubiakowie z Gębic; Helena i Andrzej Wasielewscy z Pępowa.

Jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego, czyli szmaragdowe gody obchodzili:

Maria i Antoni Grzywaczykowie z Wilkonic; Stefania i Wacław Matysiakowie z Pępowa; Bogumiła i Marian Miedzińscy z Czeluścinka; Wanda i Józef Peplińscy z Pępowa; Bożena i Bronisław Stróżykowie z Wilkonic; Maria i Józef Twardowscy z Krzekotowic; Jadwiga i Dominik Patalasowie z Krzekotowic.

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego, czyli diamentowe gody obchodzili:

Franciszka i Kazimierz Nowaccy z Wilkonic; Emilia i Józef Pazołowie z Czeluścinka; Zofia i Edmund Kordkowie z Kościuszkowa.

Jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego, czyli żelazne gody, obchodzili:

Zdzisława i Jan Łukaszewscy ze Skoraszewic.

Natalia Kurpisz