Oborniki pokonane po raz pierwszy

11

Futsalowa drużyna z Leszna wreszcie znalazła sposób na ekipę z Obornik Wielkopolskich. Dzisiaj wygrała z tym zespołem po raz pierwszy w historii, triumfując w meczu o I-ligowe punkty 4:2.

Leszczynianie skutecznie zrewanżowali się rywalowi za porażkę na inaugurację (4:1). Wygrana jednak rodziła się w bólach. GI Malepszy Futsal zagrało słabo do przerwy. Tylko szczęściu może zawdzięczać to, że po 20 minutach był remis (1:1). Rywal prowadził po bramce Krzyżanowskiego, zdobytej po kwadransie gry. Dariusz Pieczyński miał jednak w swojej talii kart Jana Martina, który skuteczną, indywidualną akcją doprowadził jeszcze przed przerwą do remisu.

Po przerwie widzieliśmy zupełnie inny obraz gry. To leszczynianie przeważali i na efekty nie trzeba było długo czekać. Martin dograł do Chamuki i GI Malepszy wyszło na prowadzenie. Potem podwyższył Pietruszko (3:1).

Przeciwnik nie miał nic do stracenia. Zdjął bramkarza i za sprawą Sandera złapał kontakt. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, a konkretnie Piotra Pietruszko, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu i ustalił rezultat na 4:2. (andre/fot.archiwum).